Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 11742 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 11742 / hits[0] 21890 /
Prokuroria: 1 vit burg për ish-kryebashkiakun
  • 2015-11-09

Prokuroria: 1 vit burg për ish-kryebashkiakun

Prokuroria e Beratit bën ankim ndaj vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të këtij qyteti, që shpalli të pafajshëm ishkryetarin e Bashkisë së Urës-Vajgurore.Organi i hetimit kërkon dënimin me 1 vit burg për shtetasin Syrja Ormenaj, ishdrejtues i Bashkisë në fjalë ishte akuzu

Ministria e Drejtesise iken Nasip Naco vjen Ylli Manjani
  • 2015-11-09

Ministria e Drejtesise iken Nasip Naco vjen Ylli Manjani

Transmetuar me 09112015 - 1817 Doreheqja e ministrit te Drejtesise se Shqiperise Nasip Naco eshte pasuar nga vendimi per ta zevendesuar ate me nje tjeter zyrtar te Levizjes Socialiste per Integrimbr br Ylli Manjani aktualisht zevendesminister i Transporti

Të varfërit e Beratit shtojnë radhët në mensën që shpërndan ushqim falas
  • 2015-11-09

Të varfërit e Beratit shtojnë radhët në mensën që shpërndan ushqim falas

Mitropolia e Beratit, e ndihmuar nga 25 vullnetarë të rinj ofron dreka falas për pensionistët, të sëmurët dhe njerëzit në nevojë, por kërkesat për ushqim janë katërfishuar, ndërsa mundësitë ekonomike janë të pakëta. Autor: Erjola Azizolli Fatmira Tabaku, një pensioniste 65-vje

Berat, polici kishte mbjellë dhe ruante 11 mijë rrënjë kanabis
  • 2015-11-09

Berat, polici kishte mbjellë dhe ruante 11 mijë rrënjë kanabis

Një punonjës policie në Berat është arrestuar ditën e sotme. Së bashku me dy shtetas të tjerë ai kishte kultivuar 4 sera me 11.193 bimë kanabis sativa në fshatin "Lapardha 2" të Beratit. I arrestuari është Ilir Jaho, 34 vjeç, ndërsa në kërkim janë shpallur shtetasit me inicialet

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço, qeveria zyrtarizon Ylli Manjanin
  • 2015-11-09

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço, qeveria zyrtarizon Ylli Manjanin

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen. Nuk dihen arsyet e këtij vendimi. këtë post ai e mbante prej dy vitesh. Prej kohësh është folur për ndryshime në kabinetin qeveritar, ndonëse zyrtarisht është thënë se nuk do ketë ndryshme. Por prej kohësh kreu i LSI-së, Ilir Met

DOSSIER/ Vlora 1943, ngjyrat e terrorit
  • 2015-11-08

DOSSIER/ Vlora 1943, ngjyrat e terrorit

Nga Alqi Koçiko I ati i Luan Memishajt, Imer Avdulla Memishaj (1920-1981) në biseda me të birin mbi këto raprezalje të paprecedenta të cilat i ka njohur nga afër dhe ka patur shumë informacione, i ka vënë theksin inciativës gjakatare të Vizhdan Risilisë. I shoqëruar me roja gjermane