Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 12073 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 12073 / hits[0] 22410 /
Çna bëre, kthehu ose, Maliqi: Ja mesazhet që merrte Berisha për Bashën
  • 2019-03-06

Çna bëre, kthehu ose, Maliqi: Ja mesazhet që merrte Berisha për Bashën

Deputeti më i ri i PD-së, Lefter Maliqi i cili ka pranuar mandatin si zëvendësues në qarkun e Beratit, pas vendimit ekstrem të opozitë, ka zbuluar edhe mesazhet që demokratët i dërgonin Sali Berishës pasi Basha mori drejtimin e PD. Ai pranoi se kauza e opozitës për blerje votash qëndro

Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ
  • 2019-03-04

Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ

Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit dhe për rrjedhojë pritet të përfitojë mandatin e deputetit. Lefter Maliqi prej kohësh është divorcuar me Partinë Demokratike. Pas ve

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër
  • 2019-03-04

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër

Një debat i ashpër shpërtheu në ABC News midis Ervin Salianjit që dogji mandatin e deputetit si përfaqësues i qarkut të Korçës për PD dhe Lefter Maliqit që kandidoi në Berat dhe tashmë po gëzon benefitet e largimit të opozitës nga Parlamenti, duke hyrë si rezervist i opozitës së

Kosova dhe ëngjëlli i saj
  • 2019-03-04

Kosova dhe ëngjëlli i saj

Yannis Behrakis vdiq. Aparatet dhe fotografitë e tij kanë mbetur tashmë në muzeun kohës dhe të përjetësisë, pasi ky fotograf i «Reuter» fiksoi në celuloi vetë kohën, botën dhe njerëzit e saj më të mjerë dhe më të shtypur, fiksoi ato emigrime të dhimbshme e klithëse që botën

Balla  Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë
  • 2019-03-02

Balla Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe deputetin Niko Peleshi zhvilluan disa takime me Asambletë e zgjeruara në qytetet Berat, Kuçovë, Poliçan dhe Urën Vajgurore. Në fjalën e tij, Balla u shpreh se

Video e grabitjes së një dyqani ushqimor tek zona e Laprakës
  • 2019-02-20

Video e grabitjes së një dyqani ushqimor tek zona e Laprakës

Në 12 nëntor 2018, në zonën e Laprakës, pre e grabitësve ra edhe një market ushqimor. Në videon që disponon Top Story, ata kanë shkëlyer qepenin dhe kanë thyer xhamin me e poshtëm me çekiç. Me nxitim, ata janë drejtuar për tek arka, dhe kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme p

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat
  • 2019-02-16

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat

Nisen autobusët nga Berati për në protestën e opozitës në Tiranë. Rreth 800 protestues nga PD-ja Berat dhe 300 nga LSI-ja,janë nisur drejt Tiranës,për tu bërë pjesë e protestës së opozitës që fillon në orën 11 përpara kryeministrisë. 8 autobusë dhe 150 mjete, autovetura, janë