Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.480Z

Presidenti bullgar viziton qytetin e Beratit

Presidenti Bullgar, Theodhor Roussinov, ka bërë një vizitë në qytetin e Beratit, ku dhe ka vlerësuar historinë e këtij qyteti. Gjithashtu ai ka shprehur edhe dëshirën, gatishmërinë dhe përkrahjen e shtetit bullgar për aderimin e vendit tonë në NATO dhe Bashkimin Europian. BERAT-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.153Z

Percahet PD e Beratit

Pak dite para procesit zgjedhor te 28 qershorit, Partia Demokratike ne rrethin e Beratit humbet nje nga zonat mbeshtetese te saj, sic eshte komuna Kutalli. Drejtuesit e seksionit te Partise Demokratike ne fshatin Drenovic, se bashku me ta dhe nje grup anetaresh kane deklaruar shkeputjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.160Z

Rifai Promovoni vlerat e Beratit

Deklarata Sekretari i pergjithshem i Turizmit Boteror Taleb Rifai vizitoi Beratin Sekretari i pergjithshem i Turizmit Boteror Taleb Rifai ka udhetuar dje drejt Beratit ku ka vizituar disa nga objektet me me vlere te ketij qyteti. Z. Rifai ka mberritur ne mesdite ne qytetin muze pjese e trashegimise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.916Z

Me shume vemendje ndaj Beratit

Trashegimia Nasufi ben apel ne diten nderkombetare kushtuar UNESCO-s Berati ka ende nevoje per vemendje sa i takon trashegimise kulturore. Ky eshte mesazhi qe Fadil Nasufi kryetari i Bashkise se Beratit ka derguar dje ne diten nderkombetare kushtuar UNESCO-s ne Berat. Ai ka kerkuar mbeshtetje per p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Publikohet enciklopedia për qarkun e Beratit

Pas një pune 8-vjeçare, del në treg një enciklopedi për qarkun e Beratit. Autor i veprës është gazetari Zylyftar Plaku, i cili këtë nismë e mori në mënyrë private, por dhe me financime private. Në këtë libër me 900 faqe lexuesit do të kenë mundësinë të mësojnë për his

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.486Z

Procedimi disiplinor, në pyetje prokurori i Beratit

Sokol ÇoboHetimi  Këshilli i Prokurorisë së Përgjithshme ka filluar procedimin disiplinor ndaj ish-kryeprokurorit të Beratit, Xhemal Saliasi. Objekti i këtij procedimi është dalja publike e Saliasit kundër sistemit të prokurorisë. Sipas ligjit Për prokurorinë, një prokuror nuk lejohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.679Z

Vrasja e Beratit arrestohen vellezerit Muci

Arrestohen vëllezërit vrasës qv masakruan me sëpatv 37 -vjecarin nga fshati Malinat i Beratit. Pas një grindjeje për motive të dobëta në lokalin e shtetasit me inicialet A.M, autorët në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë prer&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama