Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 12073 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 12073 / hits[0] 22410 /
Librat jo arsimorë; Ekspertët gjejnë pasaktësitë në tekstet shkollore
  • 2018-11-22

Librat jo arsimorë; Ekspertët gjejnë pasaktësitë në tekstet shkollore

Buxheti i rritur për arsimin dhe reforma me tekstet shkollore nuk e ka zgjidhur problemin e pasaktësive të rënda që gjenden në këto tekste. Gjeografia për shkollat 9 vjeçare është e mbushur me pasaktësi të renda shkencore dhe me shifra që nuk kanë asnjë lidhje me studimet dhe statist

Basha me të rinjtë e Beratit: Ska qeveri që ia del me popullin
  • 2018-11-18

Basha me të rinjtë e Beratit: Ska qeveri që ia del me popullin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon takimin me të rinjtë dhe të rejat e Beratit, të cilët kanë shpalosur problemet dhe shqetësimet e tyre. Basha sulmoi ashpër qeverisjen e mazhorancës, ndërsa veprimet e tyre i cilësoi si antishqiptare. Pushteti ku kthehet në dhunues i ligjit,

Lista e 16 të rrezikshëmve në Berat, mes tyre një femër (Foto)
  • 2018-11-17

Lista e 16 të rrezikshëmve në Berat, mes tyre një femër (Foto)

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën e16 personave më të kërkuar ne Berat. Mes personave më të kërkuar kryesisht për vrasje dhe me dënime të rënda është edhe një grua me emrin Mirela Muhametllari, e dënuar me 10 vite burg për trafik droge. Këta janë 16 personat e kërkuar nga

Vdes një foshnjë e porsalindur në Berat
  • 2018-11-16

Vdes një foshnjë e porsalindur në Berat

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në maternitetin e Beratit. Mësohet se një foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë. Sipas policisë, foshnja kishte lindur nën peshë dhe mbahej në inkubator. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarje, ndërsa kanë nisur hetimet ndaj infermiereve të

Policia i gjen drogë në makinë, në pranga 25-vjeçari
  • 2018-11-12

Policia i gjen drogë në makinë, në pranga 25-vjeçari

Iu gjet dorgj në makinë, arrestohet nga policia e Beratit 25-vjeçari Virjon Cora, banues në Allias Tiranë. Sipas burimeve zyrtare, arrestimi i të riut  u krye pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij tip Benz ML iu gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël lëndë narkotike e llo

Skrapar, sekuestrohen mbi 720 ha pyje dhe kullota
  • 2018-11-08

Skrapar, sekuestrohen mbi 720 ha pyje dhe kullota

Gjykata e Beratit ka vendosur sekuestron preventive mbi 740 hektarë sipërfaqe pyjore dhe kullote në Melovë të Skraparit. Sipërfaqja në fjalë është përfituar nga Bari Guri dhe persona të tjerë nëpërmjet falsifikimit. “Duke qenë se, aktualisht, sipas statusit juridik të pasuris

Punë si shofer për 2 milionë lekë, arrestohet drejtoresha në Berat (EMRI)
  • 2018-10-27

Punë si shofer për 2 milionë lekë, arrestohet drejtoresha në Berat (EMRI)

Tatjana Toska Drejtoresha e Qendrës Sociale në Berat është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se merrte ryshfet në këmbim të punësimit në këtë institucion. Sipas një denoncuesi, Toska i ka marrë deri në 2 milionë lekë për punësimin si shofer pranë kësaj qendre. 50-vjeçarja ish