Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 11742 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 11742 / hits[0] 21890 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Drejtori i Spitalit të Beratit nën akuzë për korrupsion aktiv në zgjedhje

Drejtori Rajonal i Spitalit të Beratit është vënë nën hetim nga policia, pasi me disa punonjës të tjerë të këtij spitali dhe deputetin e zonës, akuzohen për korrupsion aktiv në zgjedhje. Sipas Policisë së Shtetit, shtetasi me iniciale I.F. (Iraid Frashëri) dhe deputeti G.R (Gledion

No Pic available
  • 2017-06-02

Monitorimi i administratës, Abilekaj: LSI është përjashtuar nga task forca

Analisti dhe gazetari Enton Abilekaj tha se Lëvizja Socialiste për Integrim është përjashtuar nga task forca e ngritur për monitorimin e administratës për pjesëmarrje në fushatë. Në emisionin Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe, Abilekaj tha se shkarkimet e dy drejtuesve të Postës

Lefter Maliqi ndërron parti. Kandidati i Beratit: Basha zgjodhi pazaret
  • 2017-06-01

Lefter Maliqi ndërron parti. Kandidati i Beratit: Basha zgjodhi pazaret

Lefter Maliqi, deputet i Partisë Demokratike deri në 2013-n, e shpjegoi me zhgënjimin nga Lulzim Basha tërheqjen e tij nga lista e kandidatëve për deputetë të opozitës në Berat. Ai ishte numri 3, nryshe nga një premtim, që siç thotë Maliqi, Basha i kishte bërë pas zgjedhjeve lokale t

No Pic available
  • 2017-06-01

U përplas të afërmin me kamionçinë për ta vrarë, hakmerren keq

Një person ka rënë në pranga dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim pas përfshirjes në një konflikt që ka përfunduar me dy të plagosur. Policia ka arrestuar shtetasin Violand Hoxha 38 vjeç, banues në Urë Vajgurore. Ky i fundit ka tentuar të vrasë, pas një konflikti për motive

No Pic available
  • 2017-06-01

Berat, nis ndërtimi i një sistemit të ri kanalizimesh të ujërave të zeza

  Në hyrje të qytetit muze të Beratit, një lagje e tërë ka jetuar prej vitesh në mungesë të plotë të sistemit të kanalizimeve. Banorët e zonës së quajtur Xhamia e Sahatit vuanin pasojat e vërshimit të ujrave të zeza, si pasojë e kolektorit që për shkak të një avarie nuk f

Luan Rama: PS dhe PD në panik nga rritja e LSI-së
  • 2017-06-01

Luan Rama: PS dhe PD në panik nga rritja e LSI-së

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama, në një deklaratë për mediat theksoi se partia ku ai bën pjesë është rritur më shumë se kurrë. Sipas tij, kundërshtarët po shohin çdo ditë këtë rritje të LSI-së dhe nuk e menaxhojnë dot panikun e tyre. Ne jemi në garë për vendin e parë dhe t

Kandidati për deputet i PD braktis Bashën: Votat e mia për Ramën
  • 2017-05-31

Kandidati për deputet i PD braktis Bashën: Votat e mia për Ramën

Pasi i dha afat kryedemokratit Lulzim Basha deri në mbrëmjen e djeshme që të reflektojë mbi renditjen e tij të tretin në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së në Qarkun e Beratit dhe ta kalonte të parin ose të dytin, Lefter Maliqi shpërthen ndaj Bashës. Teksa shpjegon se si ai