Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 11742 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 11742 / hits[0] 21890 /
No Pic available
  • 2017-05-31

Vazhdon shitja pa kriter e fostoksinës, 17-vjeçari i jep fund jetës

Fiks Fare ka bërë publik rastin e një 17 vjeçari i cili i dha fund jetës me fostoksinë. Motra e të ndjerit ka rrëfyer ngjarjen e rëndë. Sipas saj, minoreni e ka blerë lëndën helmuese pranë konviktit të shkollës, në një farmaci bujqësore. Myfarete Xhaferaj tregon se ka mësuar për

No Pic available
  • 2017-05-30

Halimi: Zyrtarë të PS-LSI po mbledhin kartat e identitetit në Berat

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë për qarkun e Beratit, Eduard Halimi, denoncoi përfshirjen e administratës në zgjedhje. Ai tha se zyrtarë të PS dhe LSI kanë nisur mbledhjen e kartave të identitetit për të blerë votat me metodat e vjetra. Halimi: Unë e di gjatë këtyre

No Pic available
  • 2017-05-30

Basha nuk pendohet: Listave su heq presjen

Kryetari i PD-së nuk pendohet. Ekipi i ri për republikën e re, tha Basha duke iu përgjigjur kritikëve lidhur me listën e kandidatëve të PD-së ku u përjashtuan shumë anëtarë të vjetër, mes tyre dhe Jozefina Topalli, Arben Imami, Astrit Patozi, Majlinda Bregu. Nga qyteti i Beratit ku ha

Nuk respektoi kuotën gjinore, KQZ gjobit PD
  • 2017-05-30

Nuk respektoi kuotën gjinore, KQZ gjobit PD

Pas dy mbledhjesh të dështuara për shkak se Partia Demokratike nuk i kishte sjellë të plota listat e kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit, ditën e sotme Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka vendosur gjobë. KQZ e gjobiti PD me 5 milionë lekë të reja, për shkak se në listat e kandidatë

No Pic available
  • 2017-05-29

Përroi i Zagores, pesë ditë pastrim zgjidhin problemin e vjetër

Mjaftuan pesë ditë punë dhe përroi i Zagores , që përmbyste tokat dhe banesat e lagjes periferike të Beratit, Uznovës, është pastruar. Prej kohësh, përroi ishte kthyer në një shqetësim të vërtetë për banorët. Vërshimi i tij gjatë dimrit si pasojë e prurjeve përmbyste tokat bu

No Pic available
  • 2017-05-29

Çoba, Guri dhe Gjana? Jo vetëm. Arben Ristani gati për dorëheqje

Kanë bërë lajm dorëheqjet e disa prej kandidatëve në listat e demokratëve si Çoba i Shkodrës, Guri i Beratit dhe Gjana në Dibër, por një emër tjetër i njohur pritet të japë dorëheqjen. Miq të ngushtë të kandidatit për deputet si dhe burime të degës së PD-së në Vlorë i thon

Lefter Maliqi njofton se do mungojë në fushatë, ultimatum Bashës deri nesër
  • 2017-05-29

Lefter Maliqi njofton se do mungojë në fushatë, ultimatum Bashës deri nesër

Kandidati për deputeti i PD në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi ka njoftuar se nuk do të jetë në hapje të fushatës, ku Basha do të prezantojë kandidatët. Arsyeja thotë Maliqi është personale, por nga ana tjetër thekson se deri nesër në mesnatë pret takim me Bashën për premtimin e p