Rezultate te kerkimit per termin: +Berlinit

Total: 6459
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.384Z

Dallku – Curri, pista Herta e Berlinit

Dy mbrojtësit e Kombëtares shqiptare, kosovarët Debatik Curri (24 vjec) dhe Armend Dallku (23), të cilët formuan edhe dyshen qendrore të repartit difensiv në ndeshjen miqësore Shqipëri-Poloni (0-1) u ndoqën në Reutlingen të Gjermanisë nga menaxherë të Hertës së Berlinit. Lajmin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.257Z

Perfundon takimi i Berlinit

Lideret e Bashkimit Evropian rane dakort ne Berlin mbi nevojen e rregullimit te tregjeve financiare.Kancelarja Angela Merkel tha se lideret europiane rane dakord per nje qendrim "te perbashket dhe te forte" per te rikthyer besimin ne keto tregje. Ata qe nuk respektojne rregullat e caktuara do te pes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.847Z

Pervjetori i renies se Murit te Berlinit

brbrGjermania po perkujton sot 25-vjetorin e renies se murit te Berlinit Mbi nje milion njerez pritet te marrin pjese ne festime perfshire nje koncert dhe hedhjen e fishekzjarreve ne mbremje Kancelaria Angela Merkel tha sot se muri u shemb nga nje deshire e zjarrte dhe e papermbajtshme per lirine Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.147Z

Kujtohen viktimat e murit te Berlinit

Gjallëri e madhe në urën Sandkrugbrücke të Berlinit. Mijëra makina kalojnë në këtë urë mbi  kanalin e lundrueshëm Berlin - Spandau. Në krah të lumit Spree, në sfond duket stacioni i ri i trenit. Këtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.646Z

Tadic: Ballkani perëndimor s'ka rrëzuar Murin e Berlinit

BEOGRAD- Presidenti serb Boris Tadic ka deklaruar se i vetmi rajon që nuk ka rrëzuar muret e Berlinit është Ballkani Perëndimor. Sipas Tadic, vetëm kur Ballkani Perëndimor të hyjë në BE, atëherë procesi i Bashkimit Europian do të përfundojë në një tjetër moment historik. “ I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.320Z

Amnistia ne festivalin e Berlinit

I xhiruar dhe prodhuar në një kohë rekord filmi më i ri shqiptar “Amnistia” do të përfaqësoj kinematografinë tonë në festivalin  e Berlinit në seksion e forumit ndërkombëtar në shkurt. Me regji dhe skenar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.212Z

Herta e Berlinit kërkon Blerim Xhemailin

Herta e Berlinit kërkon shërbime e mesfushorit shqiptar me pasaportë zvicerane, Blerim Xhemaili (21 vjec). Lajmi jepet nga gazeta gjermane "Bild". Presidenti Nikola Dzmoba e shikon si alternativën më të mirë në mesfushën difensive lojtarin shqiptar që luan për Bolton Wanderers në Angli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama