Rezultate te kerkimit per termin: +Berluskoni

Total: 3770
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.390Z

Berluskoni, triumfon sërish

Dy vjet më parë, Silvio Berluskoni humbi zgjedhjet, të cilat ai shpresonte se do ta bënin kryeministër të Italisë për pesë vjet të tjera. Ai nuk e pranoi asnjëherë humbjen. Ridalja e tij në skenë dje, duke fituar një mandat të tretë në një fitore absolute, nuk tregoi se Italia ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.502Z

Berluskoni: Do jap dorëheqjen

Share Kryeministri italian, Silvio Berluskoni do të japë dorëheqjen pasi të miratohen reformat ekonomike kyçe në vend. Lajmin e bëri të ditur presidenti i vendit. Vendimi i Berluskonit pason votimin për buxhetin në parlament, gjatë të cilit ai humbi mazhorancën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.812Z

Berluskoni: “Tani Intercontinentalen”

"Tani duam fitoren e Kupës Interkontinentale". Kjo është dëshira e padronit të Milanit, Silvio Berluskoni pas fitimit të Supërkupës europiane në finalen kundër Seviljes (3-1). "Do të jetë edhe ky një rast i madh për të shtuar numrin e trofeve tanë ndërkombëtarë që do të na vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.256Z

Rrezikon Berluskoni, nesër kërkohet votëbesimi

Ashtu siç ishte paralajmëruar një javë më parë sot Dhoma e ulët e parlamentit italian, rrëzoi planin e qeverisë Berluskoni për bilancet financiare të vendit. Deputetët italianë u ndanë në dy anë për sa i përket këtij plani, duke votuar 290 pro tij dhe 290 të tjerë kundër tij. H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.870Z

Berluskoni përfshihet sërish në skandal

Një tjetër skandal po godet kryeministrin Italian, Silvio Berluskoni. Gazeta "L'Esspreso" njofton se ka një incizim ku kryeministri italian i thotë mikeshës ta presë te shtrati i Putinit, në vilën qeveritare në Romë. 'Me shtrati i Putin', Berluskoni i referohet krevatit ku ka fjetur gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.087Z

Berluskoni kalon votëbesimin

Silvio Berluskoni arrin votëbesimin. Fillimisht ne senat, me një diference te konsiderueshme, dhe me pas ne dhomën e deputeteve, ku qeveria ka marre mbështetje ne fije te perit, me vetëm tre vota me shume. Jam i qete, ashtu siç kam qene gjithmonë. Ky ishte komenti i kryeministrit menjëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.715Z

Berluskoni: “E vleresoj Adrianon”

Silvio Berluskoni, presidenti i Milanit, ëndërron gjithmonë për të bërë të tijin Adrianon, pavarësisht formës së varfër të sulmuesit brazilian të Interit. Kampioni i Europës, që po vuan nga dështimi i rekrutimit të bomberit të Kaljarit, David Suazo, të transferuar te rivali lomba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama