Rezultate te kerkimit per termin: +Besnik +Osmanin

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.394Z

Besnik Osmani zgjidhet Auditor i Përgjithshëm

Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur me shumicë votash Besnik Osmanin, Auditor të Përgjithshëm të Kosovës. Osmani është zgjedhur me 76 vota për, dy abstenime dhe tri vota kundër. Mandati i tij është pesëvjeçar. Besnik Osmani është propozuar për Auditor të Përgjithshëm nga presidentja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.204Z

Besnik Osmani, kandidat për Auditor të Përgjithshëm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka propozuar Kuvendit të Republikës së Kosovës Besnik Osmanin kandidat për Auditor të Përgjithshëm të Republikës së Kosovës. Sipas njoftimit nga Zyra e presidentes, propozimi është bazuar në nenin 136 paragrafi 3 të Kushtetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.221Z

Presidenti e mirëpret raportin e Zyres së Auditorit të Përgjithshëm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Auditorin e Përgjithshëm të vendit, Besnik Osmanin, i cili ia dorëzoi kreut të vendit raportin vjetor për vitin 2015. "E mirëpres raportin dhe të gjeturat e tij. Zyra e Auditorit të Përgjithshëm gëzon besim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.765Z

Vrau kushëririn, dënohet me 18 vjet burg

10/02/2005  FIER - Gjykata e Fierit ka deklaruar fajtor, duke e dënuar me 18 vjet heqje lirie, të pandehurin Besnik Hoxha për kryerjen e veprës penale të vrasjes me dashje të shtetasit Brahim Osmani me të cilin ishte edhe kushërinj. Përveç dënimit për vrasjen, Hoxha dje është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.366Z

  Hallaçi fut në “sherr” Dinamon me TiranënDinamo e kërkon prej kohësh (prej merkatos verore), ndërkohë që edhe Tirana ka hyrë në garë për të përfituar shërbimet e një prej mbrojtësve më të mirë të kampionatit shqiptar

Rahman Hallaçi është drejt largimit nga Partizani. Mbrojtësi nuk u paraqit në stërvitjen e parë të “demave”, dhe mesa duket ka vendosur të largohet nga 15-herë kampionët e Shqipërisë, që gjatë këtij sezoni po kalojnë momentin e dytë të errët të historisë së tyre 62-vjeçar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.153Z

Prishtina vazhdon përpara

Prishtina po marshon sigurt drejt titullit. Lideri i Superligës ka shënuar fitoren e radhës pasi mposhti Trepçën ’89. Hysi me mund të madh arriti deri te fitorja përballë KEK’ut, derisa kampioni në fuqi, Trepça, ndau pikët me Besën. Nga Express më 13 mars 2011 në ora 20:05

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.859Z

Shpëtim Idrizi futbollisti më i mirë i vitit

Kapiteni i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi është shpallur lojtari më i mirë për vitin 2012 nga Federata e Futbollit të Kosovës, në ceremoninë solemne që u mbajt sonte në mbrëmje në hotelin “Emerald”, e ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama