Rezultate te kerkimit per termin: +Bie

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.688Z

Bie në lumë, vdes 55-vjeçari

Foto ilustruese Një 55-vjeçar ka humbur jetën në kryeqytet, pasi është mbytur në lumin e Tiranës sa kalon Institutin Bujqësor. Viktima ende i paidentifikuar, mësohet se ka rënë në lumë, i cili është fryrë si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit. Sipas policisë, aktualisht vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.962Z

Këmbim valutor- Forcohet dollari, bie euro

TIRANE, 23 Shtator /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën në mesditë dollari amerikan forcoi pozitat ndaj lekut duke arritur vlerën e këmbimit 124.88 lekë ose 0.42 lekë më shumë se një ditë më parë.Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e përbas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.107Z

Bie për 12 % pagesa e ujit

Krahasuar me tremujorin e vitit paraprak, në Prizren shkalla e inkasimit të faturave për ujin e shpenzuar ka rënë për 12 për qind në çerekun e parë të këtij viti. Zyrtarët e kompanisë "Hidroregjioni jugor" që bën furnizimin me ujë të kësaj pjese, rënien e interesimit për të pag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.714Z

Bie vdekshmëria e foshnjave të porsalindura

Sipas statistikave zyrtare nga Klinika e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është shënuar një ulje e konsiderueshme e vdekshmërisë së foshnjave të porsalindura, ka bërë të ditur Zyra e drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik Universi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.836Z

Ramës i bie Diga e Gënjeshtrave

S'shqiptoi dot as një vendim qeverie për fonde të destinuara për zonat e fatkeqësisë, as motivet pse s'duhet shpallur Gjendja e Emergjencës e as pse njerëzit në terren të kryeministrit shfaqen të dehur e me predispozicion korrupsioni. Kryeministrit i ra dje Diga e Gënjeshtrave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.350Z

Bie 'eksodi i kosovarëve'

Numri i shqiptarëve të Kosovës të cilët ilegalisht e kanë kaluar kufirin me Hungarinë është zvogëluar drastikisht. Në 24 orët e fundit vetëm pesë persona kanë tentuar ta kalojnë kufirin mes Hungarisë dhe Serbis&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.265Z

Florida bie gjate stervistjes helikopteri ushtarak

0 brbr brbr11 ushtarake amerikane rezultojne te zhdukur pas renies se helikopterit me te cilin udhetoninbrbr brbrHelikopteri i tipit Bllekhok ra ne Florida gjate nje misioni trajnimibrbr brbrDyshohet se shkak i aksidentit ka qene mjegulla e dendur dhe erresira e natesbrbr brbrNe zone vijojne operac

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama