Rezultate te kerkimit per termin: +Bie

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.107Z

Bie për 12 % pagesa e ujit

Krahasuar me tremujorin e vitit paraprak, në Prizren shkalla e inkasimit të faturave për ujin e shpenzuar ka rënë për 12 për qind në çerekun e parë të këtij viti. Zyrtarët e kompanisë "Hidroregjioni jugor" që bën furnizimin me ujë të kësaj pjese, rënien e interesimit për të pag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.714Z

Bie vdekshmëria e foshnjave të porsalindura

Sipas statistikave zyrtare nga Klinika e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është shënuar një ulje e konsiderueshme e vdekshmërisë së foshnjave të porsalindura, ka bërë të ditur Zyra e drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik Universi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.836Z

Ramës i bie Diga e Gënjeshtrave

S'shqiptoi dot as një vendim qeverie për fonde të destinuara për zonat e fatkeqësisë, as motivet pse s'duhet shpallur Gjendja e Emergjencës e as pse njerëzit në terren të kryeministrit shfaqen të dehur e me predispozicion korrupsioni. Kryeministrit i ra dje Diga e Gënjeshtrave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.350Z

Bie 'eksodi i kosovarëve'

Numri i shqiptarëve të Kosovës të cilët ilegalisht e kanë kaluar kufirin me Hungarinë është zvogëluar drastikisht. Në 24 orët e fundit vetëm pesë persona kanë tentuar ta kalojnë kufirin mes Hungarisë dhe Serbis&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.265Z

Florida bie gjate stervistjes helikopteri ushtarak

0 brbr brbr11 ushtarake amerikane rezultojne te zhdukur pas renies se helikopterit me te cilin udhetoninbrbr brbrHelikopteri i tipit Bllekhok ra ne Florida gjate nje misioni trajnimibrbr brbrDyshohet se shkak i aksidentit ka qene mjegulla e dendur dhe erresira e natesbrbr brbrNe zone vijojne operac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.897Z

Bie sasia e mallrave të importuara

Gjatë tre muajve të këtij viti ka rënie të sasisë së mallrave të importuara, derisa ka një rritje të lehtë të vlerave importuese, ndërsa mbledhja e taksave ka shënuar rritje. Kështu ka bërë të ditur Dogana e Kosovës e cila ka publikuar perfomancën e tremujorit të parë të kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.129Z

Bie defiçiti në Shtetet e Bashkuara

Deficiti kronik i buxhetit qeveritar në Shtetet e Bashkuara ka arritur nivelin më të ulët në 6 vjet, ndërsa ekonomia amerikane vazhdon të rritet dhe po ndihmon në fuqizimin e të ardhurave qeveritare. Zyra e buxhetit në Kongres tha se deficiti i vitit fiskal që përfundoi më 30 shtator,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama