Rezultate te kerkimit per termin: +Bigot

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Hebrenjt prkrahin myslimant

Votuesit zviceran kt jav miratuan me shumic absolute t votave krkesn pr t ndaluar ndrtimin e minareve n Zvicr. Kjo mas, pr t ciln u angazhua partia e djatht, Partia Popullore Zvicerane (SVP), u mbshtet nga 57 pr qind e votuesve. Sidoqoft, organizatat hebreje, t cilat kan kuptuar se masat kundr isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

Hakerat e ISIS sulmojne TV5 Monde

brbrRrjeti televiziv francez TV5 Monde ka rene pre e nje sulmi te paprecedente kibernetik te hakerave qe pretendojne se i perkasin Shtetit Islamik Transmetimet e stacionit te shtrire ne me shume se 200 vende te botes faqet ne internet dhe rrjetet sociale u bllokuan per rreth tre ore gjate nates te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.245Z

Muhamedi dhe Jezusi, dy fshatarë të lindur qindra vjet më parë, që vetëm idiotët i marrin seriozisht

Nga Dritan Hila   Sot isha ne dyshime nese duhej te filozofoja mbi intervisten disarrokeshe te Dideroit te Edi Rames alias Fate Velaj, apo te meditoja per artikullin e Magdi Allam ish editorialist i Corrieres dhe europarlamentar, qe thote se nuk ka mysliman te moderuar. Po i kthej pergjigje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.000Z

Një dimension i ri i terrorizmit

Sulmi hacker ndaj televizionit francez TV5 Monde është një rast i qartë i terrorizmit kibernetik. Duhet të përgatitemi mirë ndaj sulmeve të tilla pasuese, sepse rreziku madje do të shtohet... Nga Matthias von Hein Botëkuptimi i të ashtuquajturit "Shteti Islamik" (IS) është i prapambe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.920Z

Bisedë me Medinën e vogël

Nuk e di nëse ti apo ndonjë nga kushërirat e tua e pyeti gjyshin pse nuk mori pjesë në olimpiadë që të fi tonte një medalje në disiplinën që e ka shpikur vetë! Por unë po të drejtohem ty e dashur Medina, pasi emri yt m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.523Z

Kumbaro në Francë. 2016-2017stinë kulturore franko-shqiptare

PARIS- Franca dhe Shqipëria do të kenë një stinë kulturore të përbashkët me rastin e 100 vjetorit të pranisë franceze në Shqipëri. Kërkesa që kryeminstri Edi Rama i ka drejtuar presidentit francez Francois Hollande për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.476Z

Perandoria perfekte

Në prag të kongresit të fundit të Partisë Komuniste kineze, një historian i Akademisë së Shkencave Sociale u ftua në Zhongnanhai, rezidenca e liderëve të mëdhenj të regjimit komunist. Tema e seminarit me dyer të mbyllura për emërtesat kryesore është: "Si janë rritur perandoritë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama