Rezultate te kerkimit per termin: +Bild

Total: 2640
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.676Z

Gotze i shkel syrin Barcelones

“Barcelona është një ëndërr. Të gjithë futbollistëve do i pëlqente të luanin për katalanasit.” Këto janë deklaratat e Mario Gotze, futbollistit të talentuar të Borussia Dortmund, për 'Frankfurter All

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.234Z

Aksidentohet Avdijaj, talenti premtues i kombëtares

Nëse supertalenti i Shalke 04, Donis Avdijaj (18 vjeç), vijon edhe më kështu, ai e mbyll karrierën e tij para se ta fillojë... Kështu shkruan prestigjiozja gjermane "Bild", duke iu referuar një aksidenti me makinë të lojtarit që e kërkon kombëtarja shqiptare në gara të paligjshme. "B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.409Z

VIDEO/ Adami kërkon Evën: Të zhveshur në televizion

Holanda është e njohur për risitë në televizion. Pasi i dhuruan botës spektaklin Big Brother, tani vjen një tjetër befasi. Programi quhet Adami kërkon Evën dhe transmetohet nga RTL5. Nuk prodhohet nga Endemol, por nga Eyeworks. Kandidatët synojnë që të gjejnë dashurinë, por e kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.305Z

Erdogan kritikon politiken e integrimit

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan e ka akuzuar qeverine gjermane per gabime ne integrimin e imigranteve me prejardhje turke. Erdogan kritikoi ne gazeten Bild serish te drejten e imigrimit. Prej 2007-s terheqja e bashkeshortit varet nga marrja e nje provimi te gjermanishtes cka Erdogan e vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.475Z

Putin fajëson rebelët për viktimat në Siri

Presidenti Presidenti rus, Vladimir Putin, thotë se viktimat civile në Siri janë shkaktuar nga forcat kryengritëse dhe mbështetësit e huaj dhe jo nga Presidenti sirian, Bashar al-Assad. Në një intervistë të botuar dje në të përditshmen gjermane Bild, zoti Putin thotë se Presidenti Ass

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.470Z

Palestinezja që u përlot përpara Merkelit, 14-vjeçarja në prag të azilit

Vajza 14 vjeçare palestineze, e cila disa muaj më parë shpërtheu në lot kur kancelarja gjermane Angela Merkel i tha se nuk nuk të qëndrosh në Gjermani, ka një shans për të qëndruar në vend. Sipas të përditshmes gjermane Bild, e cila ka cituar zyrën e emigracionit në Rostok, asaj i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.347Z

Letra e vetëvrasjes së priftit: Isha i varur nga pornoja

"Shpresoj tek falja dhe ringjallja. Lutuni për mua që të kem mëshirën e Zotit". Kështu u nda nga jeta Josef S., 59 vjeç. Prifti katolik nga Degendorfi i Bavarisë, Gjermani, i përzgjodhi vetë fjalët për njoftimin dhe u kërkoi peshkopit dhe besimtarëve që të sqarojnë arsyet e vetëvr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama