Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Groszligansicht

Total: 2389
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.667Z

Radioaktivitet ne det - Gjendja ne reaktorin atomik ne Fukushima kritike

Qysh prej ditesh ekspertet e kishin te qarte qe kjo do te ndodhte. Pas konstatimit te radioaktivitetit tek ushqimet dhe uji i pijshem tani edhe deti eshte kontaminuar. Ky fakt nuk eshte befasues sepse katastrofa ne kompleksin berthamor Fukushima I ndodhet direkt ne bregdet. Qeveriapo relativizon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.786Z

Ndihmese shtepiake nga Evropa Lindore

Ne tavolinen e kuzhines eshte ulur nje cift i moshuar. Prane tyre qendron nje grua me supieren ne dore. Ajo hedh supen me brokoli ne pjatat e tyre u jep buke dhe dicka per te pire. Me ton miqesor ajo i pyet te moshuarit nese kane nevoje per dicka tjeter. Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.130Z

800 vete ne Festen e Tetorit festen tradicionale bavareze te birres ne Tirane

Ritmet e kenges se famshme popullore Rosemunde qe njihet ndryshe edhe si Polka e fucise se birres elektrizuan ambientin edhe pse ne Tirane per fat te keq nuk kishte nje fuci birre prej druri qe te rrokuliset si ne Bavari. Ky eshte i dyti vit qe Dhoma Gjermane e Tregtise dhe Industrise ne Shqiperi D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.143Z

Investimet gjermane ne Bistrice permiresojne furnizimin

I vendosur ne kembet e malit hidrocentrali i Bistrices furnizon me energji dy qytete te rendesishme turristike te Jugut Saranden dhe Gjirokastren. Hidrocentrali u ndertua ne vitin 1965 me teknologji ceke. Amortizimi gjate viteve nga njera ane dhe rritja e kerkesave te konsumatoreve ne keto dy qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.638Z

Per here te pare vjen ne shqip vepra e plote e shkrimtarit gjerman Georg Bhner

Drama Vojcek Woyzeck e shkrimtarit gjerman Georg Bhner u vu ne skene nga studentet e drames ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ne mbremjen e prezantimit te botimit ne shqip te vepres se tij te plote. Drama u shkrua ne vitin 1836 kur autori ishte 23 vjec. Ajo pershkruan dramen e nje ushtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.733Z

Serbja kremton Bajramin me shqiptaret

Atmosfere festive sofra te begata dhe femije te gezueshem qe trokasin dere me dere te mbledhin sheqerka jane imazhet shumengjyreshe te festes se Kurban Bajramit ne Kosove pas faljes se te cilit ka filluar prerja e kurbaneve ne shenje dashurie dhe nenshtrimi ndaj Zotit. E morem kurbanin e shtrime v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.168Z

Siria kontrollet kufitare dhe Kroacia - Perfundon samiti i BE-se ne Bruksel

Kriza politike ne boten arabe ishte nje nga temat sunduese ne punimet e samitit te premten. Kreret e shteteve dhe qeverive evropiane u shprehen per denimin e Sirise ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara. BE denon ne menyren me te ashper shtypjen e vazhdueshme te popullsise si edhe dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama