Rezultate te kerkimit per termin: +Bill +Warren

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.435Z

Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates

Bill Gates Revista prestigjoze Forbes ka publikuar listën e 400 personave më të pasur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lista hapet me shefin e Microsoft, Bill Gates i cili zotëron një pasuri prej 59 bilion dollarësh, mbyll 10-en e parë, Alice Walton me një pasuri që kap shifrën e 20.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.537Z

SHBA, ndërron jetë ish-Sekretari i Shtetit Warren Christopher

Sekretari Amerikan i Shtetit në vitet 1993-97, Warren Christopher, humbi sot betejën me kancerin në moshën 85-vjeçare. Christopher do të kujtohet si një prej diplomatëve më të aftë në historinë e SHBA, ndërsa ndihmoi për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.379Z

Forbes: Bill Gates me i pasuri ne bote

Bill Gates kthehet si njeriu me i pasur ne bote ne klasifikimin e revistes amerikane “Forbes”. Themeluesi i “Microsoft”, i cili vitin e shkuar zbriti ne vendin e trete te klasifikimit, kthehet ne krye me nje pasuri prej 40 miliarde dollaresh. Ai ka lene pas amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.499Z

Forbes Bill Gates me i pasuri ne SHBA

Gazeta amerikane Forbes ka publikuar klasifikimin e saj ne lidhje me 400 personave me te pasur ne SHBA. Keshtu sipas Forbes amerikanet e pasur behen gjithnje e me te pasur. Ne 2010 pasuria e tyre shtohet me 8 duke shkuar ne 1.370 miliarde dollare ne krahasim me 2007-en. Forbes rendit Bill Ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.865Z

Warren Buffet superpasaniku i Shteteve të Bashkuara

Është kohë krize ekonomike e financiare, por disave nuk u perëndon ylli kurrë, madje janë në ngritje. I tillë është rasti i njërit prej biznesmenëve më të pasur, madje një nga më të pasurit e Shteteve të Bashkuara, sipas renditjes së fundit të revistës "Forbes" të personave më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.544Z

Thaçi ngushëllon Obamën për vdekjen e Warren Christopher

Kryeministri Hashim Thaçi ka ngushëlluar presidentin e SHBA-se, Barack Obama dhe popullin amerikan, për vdekjen e ish-sekretarit të Shtetit, Warren Christopher.   “Sekretari Christopher ishte ndër politikanët dhe diplomatët më të shquar ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.210Z

Bill Gates “humbi”, tani më i pasuri është Carlos Slim

Për herë të parë, në klasifikimin 15-vjeçar të Forbes mbi njerëzit më të pasur të planetit, vendi i parë i listës së vitit 2010 nuk mbahet nga një amerikan. Deri tani kryesuesi “legjendar” i miliarderëve të botës, bashkëthemeluesi i “Microsoft”-it Bill Gate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama