Rezultate te kerkimit per termin: +Bill +Warren

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.718Z

Forbes: Ja kush janë 10 amerikanët më të pasur, nga Bill Gates tek Zukerberg

Bill Gates, njeriu më i pasur i Amerikës pasurohet edhe më shumë Pasuria e amerikanit më të pasur është rritur vitin e kaluar, sipas revistës amerikane Forbes, me 13 përqind. Themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates kryeson listën e të pasurve edhe këtë vit. Sipas revistës Forbes, 400 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.281Z

Bill Gates rikurorëzohet më i pasuri i botës me 72,7 miliardë $

ROMË - Bill Gates rikurorëzohet si njeriu më i pasur i botës. Me 72,7 miliardë dollarë, +16% krahasuar me vitin e kaluar sipas Billionaire Index të Bloomberg, bashkëthemeluesi i Microsoft zhvendos nga vendi i parë meksikanin Carlos Slim. Që nga 2007, 57-vjeçari Gates nuk zinte vendin e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.588Z

Bill Gates, sërish njeriu më i pasur në botë. Pasuria e Trump në krizë

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën e përvitshme të njerëzve më të pasur në botë. Lista udhëhiqet për të katërtin vit radhazi nga Bill Gates, bashkëthemeluesi i Microsoftit. Forbes vlerëson se Bill Gates ka një pasuri që arrin vlerën e 86 miliardë dollarëve, me miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.834Z

Askush nuk e mund Bill Gates njeriu me i pasur ne bote ka 85 miliarde USD

e Premte 6 Shkurt 20151424 pm brbrMe 85 miliarde dollaret e tij Bill Gates eshte perseri njeriu me i pasur ne bote sipas Raportit kinez Hurun i cili botoi listen e personave me te pasur te planetitbrbrbrp classwp-caption-textBill GatesSSSAbrASSNe krahasim me listen e fundit te F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.821Z

Edhe Zuckerberg ne klubin e bujareve

Pas Bill Gates dhe Warren Buffett edhe Mark Zuckerberg 26 vjec themeluesi i FB ka aderuar ne klubin e bamiresve miliardere qe do te japin per bamiresi nje pjese te pasurise se tyre. Natyrisht jo menjehere dhe jo te gjithen. Ne kete iniciative bejne pjese 57 nga te pasurit e Amerikes.Pak i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.465Z

Ekonomia | 05.08.2010

Pas nismës qëndrojnë themeluesi i Microsoft-it Bill Gates dhe investuesi i madh Warren Buffett. "40 prej familjeve dhe njerëzve më të pasur të Shteteve të Bashkuara janë shprehur të gatshëm që të shpenzojnë për qëllime bamirësie një pjesë të madhe të pasurisë së tyre", deklar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.208Z

“Gjuetia” ndaj Bin Laden zhvendoset në ujë

Nga Express më 13 qershor 2011 në ora 18:00 “Gjuetia” ndaj ish-kreut të Al Qaedes, Osama Bin Laden nuk ka përfunduar, tanimë ajo është zhvendosur nën ujë. Gjuetari kalifornian i thesareve, Bill Warren, është shprehur i vendosur për të ndërmarrë një mision që synon gjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama