Rezultate te kerkimit per termin: +Bill +Warren

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.865Z

Warren Buffet superpasaniku i Shteteve të Bashkuara

Është kohë krize ekonomike e financiare, por disave nuk u perëndon ylli kurrë, madje janë në ngritje. I tillë është rasti i njërit prej biznesmenëve më të pasur, madje një nga më të pasurit e Shteteve të Bashkuara, sipas renditjes së fundit të revistës "Forbes" të personave më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.544Z

Thaçi ngushëllon Obamën për vdekjen e Warren Christopher

Kryeministri Hashim Thaçi ka ngushëlluar presidentin e SHBA-se, Barack Obama dhe popullin amerikan, për vdekjen e ish-sekretarit të Shtetit, Warren Christopher.   “Sekretari Christopher ishte ndër politikanët dhe diplomatët më të shquar ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.210Z

Bill Gates “humbi”, tani më i pasuri është Carlos Slim

Për herë të parë, në klasifikimin 15-vjeçar të Forbes mbi njerëzit më të pasur të planetit, vendi i parë i listës së vitit 2010 nuk mbahet nga një amerikan. Deri tani kryesuesi “legjendar” i miliarderëve të botës, bashkëthemeluesi i “Microsoft”-it Bill Gate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.815Z

Bill Gates dhuron 40 miliardë dollarë

Me gjithë se ka dhuruar 40 miliardë dollarë për qëllime humanitare, Bill Gates mbetet njeriu më i pasur i rruzullit tokësor. Këtë n njoftim e publikoi agjencia “Wealth-X”, e cila përcjell pasuritë e 110 mijë personave më t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.848Z

SHBA, ''Forbes'': Bill Gates mbetet amerikani më i pasur

NJU JORK- Bashkëthemeluesi i kompanisë "Microsoft", Bill Gates mbetet edhe në vitin 2013 amerikani më i pasur, me 72 miliardë dollarë të ardhura dhe një rritje prej gjashtë miliardësh në raport me vitin e kaluar sipas klasifikimit të përvitshëm të publikuar sot në revistën amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.061Z

Gjahtari i thesareve nis kërkimin për trupin e Bin Laden

Bill Warren Ky njeri duket se ka shumë ambicie. Bill Warren, një gjahtar thesaresh, raportohet se ka nisur një kërkim nënujor për të gjetur trupin e ish liderit të Al Kaedas, Osama Bin Laden. Ai e ka nisur kërkimin pasi mendon se presidenti Obama nuk ka dhënë prova të mjaftueshme për vd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.718Z

Forbes: Ja kush janë 10 amerikanët më të pasur, nga Bill Gates tek Zukerberg

Bill Gates, njeriu më i pasur i Amerikës pasurohet edhe më shumë Pasuria e amerikanit më të pasur është rritur vitin e kaluar, sipas revistës amerikane Forbes, me 13 përqind. Themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates kryeson listën e të pasurve edhe këtë vit. Sipas revistës Forbes, 400 m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama