Rezultate te kerkimit per termin: +Bill +Warren

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.848Z

SHBA, ''Forbes'': Bill Gates mbetet amerikani më i pasur

NJU JORK- Bashkëthemeluesi i kompanisë "Microsoft", Bill Gates mbetet edhe në vitin 2013 amerikani më i pasur, me 72 miliardë dollarë të ardhura dhe një rritje prej gjashtë miliardësh në raport me vitin e kaluar sipas klasifikimit të përvitshëm të publikuar sot në revistën amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.061Z

Gjahtari i thesareve nis kërkimin për trupin e Bin Laden

Bill Warren Ky njeri duket se ka shumë ambicie. Bill Warren, një gjahtar thesaresh, raportohet se ka nisur një kërkim nënujor për të gjetur trupin e ish liderit të Al Kaedas, Osama Bin Laden. Ai e ka nisur kërkimin pasi mendon se presidenti Obama nuk ka dhënë prova të mjaftueshme për vd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.718Z

Forbes: Ja kush janë 10 amerikanët më të pasur, nga Bill Gates tek Zukerberg

Bill Gates, njeriu më i pasur i Amerikës pasurohet edhe më shumë Pasuria e amerikanit më të pasur është rritur vitin e kaluar, sipas revistës amerikane Forbes, me 13 përqind. Themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates kryeson listën e të pasurve edhe këtë vit. Sipas revistës Forbes, 400 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.281Z

Bill Gates rikurorëzohet më i pasuri i botës me 72,7 miliardë $

ROMË - Bill Gates rikurorëzohet si njeriu më i pasur i botës. Me 72,7 miliardë dollarë, +16% krahasuar me vitin e kaluar sipas Billionaire Index të Bloomberg, bashkëthemeluesi i Microsoft zhvendos nga vendi i parë meksikanin Carlos Slim. Që nga 2007, 57-vjeçari Gates nuk zinte vendin e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.588Z

Bill Gates, sërish njeriu më i pasur në botë. Pasuria e Trump në krizë

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën e përvitshme të njerëzve më të pasur në botë. Lista udhëhiqet për të katërtin vit radhazi nga Bill Gates, bashkëthemeluesi i Microsoftit. Forbes vlerëson se Bill Gates ka një pasuri që arrin vlerën e 86 miliardë dollarëve, me miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.834Z

Askush nuk e mund Bill Gates njeriu me i pasur ne bote ka 85 miliarde USD

e Premte 6 Shkurt 20151424 pm brbrMe 85 miliarde dollaret e tij Bill Gates eshte perseri njeriu me i pasur ne bote sipas Raportit kinez Hurun i cili botoi listen e personave me te pasur te planetitbrbrbrp classwp-caption-textBill GatesSSSAbrASSNe krahasim me listen e fundit te F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.821Z

Edhe Zuckerberg ne klubin e bujareve

Pas Bill Gates dhe Warren Buffett edhe Mark Zuckerberg 26 vjec themeluesi i FB ka aderuar ne klubin e bamiresve miliardere qe do te japin per bamiresi nje pjese te pasurise se tyre. Natyrisht jo menjehere dhe jo te gjithen. Ne kete iniciative bejne pjese 57 nga te pasurit e Amerikes.Pak i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama