Rezultate te kerkimit per termin: +Bjellorusi

Total: 1199
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.349Z

FKBSH: Mladic eshte ne Bjellorusi

Fronti per Bashkim Kombetar Shqiptar, ne nje komunikate per median beri te ditur se krimineli serb Ratko Mladic po strehohet ne Bjellorusi. "Struktura inteligjente e Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar, Sigurimi Kombetar Shqiptar, qe hap pas hapi e ka ndjekur dhe po e ndjek kriminelin serb Ratko M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.345Z

FBKSH:Mlladiç po strehohet në Bjellorusi

Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) bën të ditur se krimineli serb Ratko Mladiç po strehohet në Bjellorusi. "Struktura inteligjente e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Sigurimit Kombëtar Shqiptar (SKSH), që hap pas hapi e ka ndjekur dhe po e ndjek kriminelin ser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.283Z

Nënshkruhet marrëveshja atomike Rusi-Bjellorusi

Rusia do ta ndërtoj një stacion atomik të energjisë elektrike në Bjellorusi dhe këtij vendi do t`i japë një kredi prej 9.4 miliardë dollarë. Kryeminsitri rus, Vlladimir Putin, ka mbikqyrur nënshkrimin e marrëveshjes në Minsk, sipas s&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.140Z

Moska kërcënon me raketa në Bjellorusi

Moska ka kërcënuar se do të vendosë raketa taktike në Bjellorusi dhe në kufijtë e saj, nëse dështojnë bisedimet me Washingtonin për mburojën anti-raketë.Lajmin e ka bërë të ditur një burim diplomatik që citohet nga agjencia ruse “Interfax”, i cili ka preferuar të ruajë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.844Z

Arrestohet nje gazetar polak ne Bjellorusi

Nje gazete e njohur ne Poloni thote se autoritetet ne Bjellorusi kane arrestuar korrespondentin e saj per mosbindje te urdherit ne vendlindjen e tij prane kufirit polak. Gazeta Wyborcza njoftoi sot se  gazetari Andrzej Poczobut u arrestua ne qytetin perendimor te Grodnos. Ai kishte planifikuar te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.932Z

Bjellorusi, Euro-deputetët "xhindosin" Lukashenkon

Presidenti bjellorus, Aleksander Lukashenko, ka dënuar thirrjet e ligjvënësve të Parlamentit Evropian për të privuar Bjellorusinë nga organizimi i Kampionatit Botëror të Hokejit më 2014, për shkak të shkeljeve që u bën regjimi t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Bjellorusi rezultatet e para

Ashtu siç dhe pritej farsa e zgjedhjeve ne Bjellorusi nuk ka dhënë ndonjë rezultat ndryshe. Asnjë përfaqësues i opozitës politike në Bjellorusi nuk është zgjedhur në parlament në zgjedhjet legjislative të së dielë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama