Rezultate te kerkimit per termin: +Blerta +Zeqiri

Total: 78
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.503Z

Vlora Dumoshi akuzon Blerta Zeqirin dhe VV-në për 800 mijë euro

Ish-drejtoresha e kulturës në Komunën e Priishtinës gjatë qeerisjes së Isa Mustafës, Vlora Dumoshi, ka reaguar pas largimit nga komuna të Blerta Zeqirit. Ajo me anë të një postimi në në Facebook ka kërkuar nga gazetarët n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Filmi Martesa i Blerta Zeqirit përzgjidhet në Karlovy Vary

Projekti i filmit të metrazhit të gjatë "Martesa" ka hyrë në mesin e filmave që janë pjesë e seksionit të sivjetmë "Works in Progress" (filmat në përfundim e sipër) në Karlovy Vary, duke konkurruar kështu për 100.000 euro fonde shtesë për finalizimin e filmit. Filmi "Martesa" i re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.087Z

“Kthimi” sërish kthehet me shpërblim

“Kthimi”, i regjisores kosovare, Blerta Zeqiri. Në European Independent Film Festival, në Paris, regjisorja e filmit u shpall si regjisorja më e mirë e festivalit. Se puna e mirë shpërblehet, më së miri e dëshmon filmi Në festivalin e pavarur të filmit, European Independent Film

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.854Z

Blerim Gjoci abuzoi me “Kthimin”

Regjisorja e filmit “Kthimi”, Blerta Zeqiri, ka hedhur një varg akuzash ndaj drejtorit të festivalit “Nine Eleven”, Blerim Gjoci, i cili, sipas saj, po abuzon me autorësinë e filmit “Kthimi”, ku regjisore është vetë Zeqiri. Sipas Zeqirit, Blerim Gjoci nuk e ka ft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.321Z

Filmi Martesa nis xhirimet

Pas sukseseve që pati filmi i shkurtër "Kthimi" nga Blerta Zeqiri duke u shpërblyer me çmimin e parë për film të shkurtër në Festivalin Sundance dhe atë të Sarajevës, regjisorja ka filluar filmin e ri të metrazhit të gjatë, të titulluar "Martesa". "Martesa" me skenar nga Blerta Zeqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.488Z

Kthimi është i imi

Prezantimi i filmit të shkurtër ‘Kthimi’ si film i producentit Blerim Gjoci mund të rrezikojë kualifikimin e filmit për Oscar 2013. Ky film është kualifikuar për të konkurruar për Oscar për filmin më të mirë të shkurtër, por problemet që po e përcjellin kohëve të fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.236Z

Ahmeti shkon me autobus në zyrëja me kë do të drejtojë Prishtinën

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është fotografuar duke shkuar në punë me autobus.Siç edhe e kishte premtuar më parë që nuk do të përdorte makinën, ai e ka mbajtur fjalën. Ahmeti sot ka nisur punën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama