Rezultate te kerkimit per termin: +Blues

Total: 480
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.950Z

Doktor House koncert blues ne Paris

Pasi ka lancuar diskun e tij të parë me muzikë blues, “Let them talk”, aktori britanik Hugh Laurie, i njohur ndryshe si doktor House, do të mbajë një koncert në Paris më 11 maj. Aktori 51-vjecar do të performojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.169Z

“The Blues Brothers” në Shqipëri me 25 Maj (Foto/Video)

Grupi i famshëm “ The Blues Brothers”, që shumica e mbajnë mend nga filmi “Blues Brothers” ku ishte edhe John Belushi me prejardhje shqiptare dhe Dan Aykroyd. Pas suksesit me film, ata krijuan edhe bendin e tyre me 10 antarë. “The Blues Brothers&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.456Z

“Nënë Tereza” ndizet nga “Eagle Blues Band”

13/10/2009  Koncert në shesh Xhejms Belushi, artisti i madh shqiptaro-amerikan ka dhënë dje një koncert madhështor përballë publikut shqiptar. Belushi dhe “Eagle Blues Band” sollën këngët më të mira ndër vite që janë shndërruar në legjendë, ndërsa koncerti vijoi për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.099Z

Banda Blues e Eli Yamin vjen ne Tirane

Banda e njohur e muzikes jazz, Eli Yamin, do te jete te premten ne Tirane. Pas nje koncerti, te dhene ne Elbasan, grupi i njohur muzikor do te performoje per kryeqytetasit. Fale mbeshtetjes financiare te Zyres se Marredhenieve me Publikun te Ambasades Amerikane ne Tirane dhe Bankes Popullore, ata do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.252Z

Juliana Pasha, talenti i muzikes blues

E suksesshme per me shume se nje dekade ne skenat shqiptare, publiku e njeh si nje nder te paktat kengetare te muzikes blues, soul dhe pop. Ajo per te cilen po flasim eshte Juliana Pasha. Por  aktiviteti  i perditshem i kengetares me ze te rralle nuk eshte i fokusuar vetem tek f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.849Z

Blues

Nga Edison Ypi Re si shtëllunga leshi që tëhollet me furka për të endur triko dhe çorape nga plaka veshur me të zeza larg në horizont. Shi me pika të rralla të mëdha dhe të rënda që bien me përtesë mbi pellgjet e oborrit. Një i pastrehë që sapo ka mbledhur kartonat mbi të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.265Z

Nje misionar i bluzit ne Tirane

Autori i Lajmit: red.Bluzi, kjo shprehje muzikore e „negreve“ te Amerikes, ka fituar qyteterine ne mbare boten, e se fundmi vjen ne Tirane me interpretimin e pianistit hollandez Marcel Worms. Muzika bluz, pati nje perhapje te gjere ne jeten muzikore sidomos ne U.S.A, e fale ngarkesave emocional

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama