Rezultate te kerkimit per termin: +Blues

Total: 480
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.799Z

New blues for piano Skena e arteve pret holandezin Marcel Worms

Një nga personalitetet më të mëdha të muzikës në Holandë do të performojë në skenën e Akademisë së ArteveRitmet e muzikës xhaz kanë disa ditë që kanë startuar në kryeqytet, duke sjellë një atmosferë argëtuese për publikun, i cili i ndjek këto koncerte që janë zhvilluar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.340Z

Ndërron jetë “Mbreti i Blues”

Ndërron jetë “Mbreti i Blues” BB King, ai që është konsideruar si “Mbreti i Blues-it” ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare. Këngëtari dhe kitaristi, i njohur për këngët ‘Lucille’, &lsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.516Z

Për herë të parë një festival i muzikës blues në Shqipëri

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë nesër do të organizohet për herë të parë festivali i muzikës blues, që do të sjellë katër nga grupet më të njohur në botë. Ata do të performojnë muzikën e tyre legjendare përpara publikut shqiptar, adhurues të kësaj rryme muzikore. Kështu v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.950Z

Doktor House koncert blues ne Paris

Pasi ka lancuar diskun e tij të parë me muzikë blues, “Let them talk”, aktori britanik Hugh Laurie, i njohur ndryshe si doktor House, do të mbajë një koncert në Paris më 11 maj. Aktori 51-vjecar do të performojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.169Z

“The Blues Brothers” në Shqipëri me 25 Maj (Foto/Video)

Grupi i famshëm “ The Blues Brothers”, që shumica e mbajnë mend nga filmi “Blues Brothers” ku ishte edhe John Belushi me prejardhje shqiptare dhe Dan Aykroyd. Pas suksesit me film, ata krijuan edhe bendin e tyre me 10 antarë. “The Blues Brothers&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.456Z

“Nënë Tereza” ndizet nga “Eagle Blues Band”

13/10/2009  Koncert në shesh Xhejms Belushi, artisti i madh shqiptaro-amerikan ka dhënë dje një koncert madhështor përballë publikut shqiptar. Belushi dhe “Eagle Blues Band” sollën këngët më të mira ndër vite që janë shndërruar në legjendë, ndërsa koncerti vijoi për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.099Z

Banda Blues e Eli Yamin vjen ne Tirane

Banda e njohur e muzikes jazz, Eli Yamin, do te jete te premten ne Tirane. Pas nje koncerti, te dhene ne Elbasan, grupi i njohur muzikor do te performoje per kryeqytetasit. Fale mbeshtetjes financiare te Zyres se Marredhenieve me Publikun te Ambasades Amerikane ne Tirane dhe Bankes Popullore, ata do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama