Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
No Pic available
  • 2019-02-15

Ministri i Merkelit shkund qeverinë: Boll me peshqit e vegjël, në BE hyni nëse

Një nga deputetët e Grupit Parlamentar CDU/CSU, Christian Schmidt i ka paraprirë protestës së opozitës shqiptare ditën e nesërme, duke bërë një apel të fortë si për qeverinë dhe dyshen PD-LSI, që lidhet me fatin e zgjedhjeve të ardhshme në vendin tonë. Matës për hapat e mëtej

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës
  • 2019-02-14

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës

Presenca e OSBE-së në Shqipëria ka apeluar që protesta e së shtunës të jetë paqësore. Duke theksuar se trazirat nuk janë rruga e shkurtër për të ardhur në pushtet, OSBE nënvizon se dhuna do ta kthente vendin shumë prapa. Shprehim shpresën tonë që protesta politike e së shtunës n

No Pic available
  • 2019-02-09

Idrizi: Shteti ti adresohet NATO-s për çështjen çame, por nuk ka këllqe

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Idrizi tha se trojet shqiptarë fillojnë në Konispol dhe përfundojnë në Artë, ndërsa PDIU nuk kërkon pronat, por atdheun. Idrizi tha se PDIU u rrit me  35% në zgjedhjet parlam

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët
  • 2019-02-06

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët

Edhe një gjest i thjeshtë mund të fshehë disa gracka, siç shpjegojnë disa ekspertë në Prevention.com, duke sugjeruar truket e duhura për të pasur flokë të shndritshme dhe të shëndetshme. Zgjidhni një formulë shampo bazuar në llojin e flokëve – Në varësi të llojit të flok

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen
  • 2019-01-26

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen

Pas një stërvitjeje shumë impenjative ose pasi kemi ngrënë një hamburger me qepë, ata përreth nesh nuk mund ti mbijetojnë aromës që nxjerrim. Në të vërtetë, në shumicën e rasteve, një dush i këndshëm, pak deodorant dhe një pastë dhëmbësh mund të zgjidhnin situatën. Por, nuk

No Pic available
  • 2019-01-04

Ja se si reagon trupi juaj kur nuk pini më kafe!

Reduktimi (ose eliminimi total) i marrjes së përditshme të kafeinës mund të shkaktojë efekte anësore që nuk janë gjithmonë pozitive. Ata përmirësojnë gjumin dhe buzëqeshjen, por mund të zvogëlojnë përqendrimin. Humbni peshë Hulumtimi nga Universiteti Duke ka treguar se konsumi di

No Pic available
  • 2019-01-03

Një letër e panjohur për Skënderbeun

Nga jeta e Gustav Adolfit, e Karlit XII Mbretit të Suedisë dhe e bohemianit Zhishka, mund të merren me bollëk njohuri ushtarake, por sikur të shfrytëzohet një sasi e pranueshme nga ato të Skënderbeut, kjo do të ishte një gjë e paçmueshme, sepse ai i tejkalon të gjithë oficerë e lash