Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
Viti i Skënderbeut, pasardhësit Kastrioti në Napoli dhe në Leçe
  • 2018-01-10

Viti i Skënderbeut, pasardhësit Kastrioti në Napoli dhe në Leçe

SKËNDERBEU, HERO BALLKANIK DHE EUROPIAN MË PARË SE KOMBËTAR Pjesa e tretë Ndërkohë i njëjti episod si me Xhorxho Maria Kastriota Skanderbeg ishte përsëritur katër vite më parë me pasardhësin e Gjergj Kastriot Skënderbeut në degën e Leçes. Sërish ishte i njëjti botues, Konstanco

Rexhep Qosja: LSI dhe Presidenti një dramë politike
  • 2018-01-07

Rexhep Qosja: LSI dhe Presidenti një dramë politike

Në pjesën e dytë të intervistës që akademiku Rexhep Qosja ka dhënë për Gazeta Shqiptare merret në analizë politika e jashtme e Shqipërisë, duke marrë shkas nga vota e vendit tonë në OKB. E komentuar gjatë si votë kundër Kosovës e kundër SHBA-ve, e mbi të gjitha si votë që sje

Vasili, Ramës: Mos fol për shëndetësinë se nuk merr vesh!
  • 2018-01-05

Vasili, Ramës: Mos fol për shëndetësinë se nuk merr vesh!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka këshilluar kryeministrin Edi Rama që mos flasë për shëndetësinë sepse sipas tij, ai nuk merr vesh. Në një status në FB, Vasili ironizon kryeministrin duke thënë se ai di nga shëndetësia më pak se breshkat e tij. Postimi i Vasilit

PËR NJË VIT MË TË MIRË SMJAFTON VETËM TË LUTESH
  • 2018-01-04

PËR NJË VIT MË TË MIRË SMJAFTON VETËM TË LUTESH

Nga Astrit PATOZI Nuk ka vite të këqinj, por mund të ketë kohë dhe mundësi të shpërdoruara. Ndaj edhe urimi për një vit më të mirë nuk është asnjëherë pa kuptim. Është dëshira për të mos përsëritur mëdyshjet, komplekset, tundimet, frikërat, ankthet etj, që janë bërë shk

KOLLARET NGA THESI I BABADIMRIT
  • 2017-12-28

KOLLARET NGA THESI I BABADIMRIT

Kravatat e varura nga qytetarët kosovarë në selinë e kryeministrisë në shenjë proteste ndaj Haradinajt Nga Fadil LEPAJA Kryeministër, dil, dhe merri kravatat! Edhe këmishët. Ditën e parë të punës, pas vitit të ri, me e fillua me kravatë  të re! Qorapet edhe gjësendet e tjera, që

Kryeprokurori, Vasili: Plaçkë tregu e Ramës, po dhunohet Kushtetuta
  • 2017-12-16

Kryeprokurori, Vasili: Plaçkë tregu e Ramës, po dhunohet Kushtetuta

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, akuzon qeverinë se po e trajton çështjen e zgjedhjes së kryeprokurorit, si një një plaçkë tregu. Pëmes nj statusi në “Facebook”, Vasili ka cituar fjalët e deputetëve të PS-së në Komisionin e Ligjeve. Manja i ligjeve thot

No Pic available
  • 2017-12-14

Berisha-Xhaçkës: Boll u lavdëruat! Parësore familjet e përmbytura dhe jo FA-të

Ishkryeministri Sali Berisha në foltoren e Kuvendit i ka kërkuar qeverisë që të dëmshpërbleje familjet e përmbytura, pasi sipas tij janë ata të parët dhe jo shpërblimet për Forcat e Armatosura. Ndodhi një katastrofë nuk ka gjë më cnjerëzore, më të shpërfytruar para atyre njerëz