Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
Lojërat e fatit, Rama jep paralajmërimet e fundit
  • 2018-12-31

Lojërat e fatit, Rama jep paralajmërimet e fundit

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se nuk do të ketë asnjë tolerim për lojërat e fatit, edhe nëse ato zhvillohen në ambiente të fshehura.  Ai tha se ka konstatuar ca përpjekje për të krijuar skema ilegale për të transferuar lokalet ku pronarët të përdorin skema të mbyllura. Po ju

Supersticioni, ritualet e vogla që favorizojnë fat të mirë 
  • 2018-12-29

Supersticioni, ritualet e vogla që favorizojnë fat të mirë 

Nga ushqimi te veshjet, nga gjestet te fishekzjarrët, këtu janë zakonet për të pasur fat të mirë për Vitin e Ri Ka nga ata që vishen me të kuqe në fundvit, që mbushin shtëpinë me thjerrëza, që mbushin shtëpinë me veshtull, në mënyrë që të mos humbasin mundësinë për një put

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Krishtlindjet, strategji për të hequr kaloritë e darkës dhe aperitivet
  • 2018-12-20

Krishtlindjet, strategji për të hequr kaloritë e darkës dhe aperitivet

Është e mundur të kursejmë ndikimin e energjisë gjatë festave pa shumë sakrifica: thjesht ndiqni disa masa paraprake Nuk është bollëku i Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri: gjithë muaji dhjetor është i mbushur me darka, aperitivë, dhe takime miqësore me të afërmit, miqtë dhe kolegët,

Kryemadhi: Rama vrau të ardhmen, bashkohuni me protestën e studentëve
  • 2018-12-16

Kryemadhi: Rama vrau të ardhmen, bashkohuni me protestën e studentëve

Studentët që protestojnë prej 12 ditësh në kërkim të plotësimit të 8 pikave që i kanë paraqitur qeverisë, duket se do të kenë të hënën në mbështetje në tubimin me karakter kombëtar edhe mbështetës të LSI. Të paktën këtë të lë të kuptosh thirrja që kryetarja e LSI, Mon

Hajdari: Boll me show! Studentët janë ngopur me këtë kastë politike
  • 2018-12-13

Hajdari: Boll me show! Studentët janë ngopur me këtë kastë politike

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për tu përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për ti dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Hajdari është e pranishme në sallë dhe madje n

Shuplaka e studentëve, Duma  Ramës: I pafytyrë, fillo numëro ditët e tua
  • 2018-12-13

Shuplaka e studentëve, Duma Ramës: I pafytyrë, fillo numëro ditët e tua

Kryeministri Edi Rama sot në Kuvend pranoi se protesta e studentëve ishte një shuplakë për qeverinë, por theksoi se edhe ndaj opozitës ishte një grusht i fortë. Lidhur me këtë deklaratë të kryeministrit ka reaguar deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma. Duma shkruan se Ramës stud

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama