Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë
  • 2018-12-13

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për tu përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për ti dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Hajdari është e pranishme në sallë dhe madje n

Aleksandër Sollzhenicin, një disident i përjetshëm
  • 2018-12-13

Aleksandër Sollzhenicin, një disident i përjetshëm

Bajram Sefaj Të martën e kaluar, po pikërisht, ditën e martë të 11 dhjetorit 2018, janë bërë njëqind vjet nga lindja (1918) dhe dhjetë  vjet (2008) nga vdekja e shkrimtarit rus, Aleksandër Isajeviç Sollzhenicin (rusisht: ).Vdiq në moshën 89 vjeçare. Këtij përvjetori të dyfishtë,

Horoskopi 2019, puna dhe paratë për të gjitha shenjat
  • 2018-12-05

Horoskopi 2019, puna dhe paratë për të gjitha shenjat

Paratë nuk sjellin lumturi, por me siguri mund të ndihmojnë të arrihet. Atëherë, le t’i hedhim një sy Horoskopit për të zbuluar se si do jetë viti 2019 përsa i përket financave  dhe punës në çdo shenjë. Një parashikim i shkurtër për shenjat e ndryshme zodiakale, për të pa

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë
  • 2018-12-03

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë

Shkrimtarit Gazmend Kapllani, në një shënim në Facebook, i është drejtuar Janullatos-it, pas vrasjes së shqiptarit në Korfuz. Personalisht jam kërcënuar shpesh nga fashistet në Greqi dhe ishte një nga shkaqet kryesore që me beri të ikja nga Greqia. Kjo nuk është as vrasja e pare e nj

Si të luftojmë fryrjen e barkut? 
  • 2018-11-09

Si të luftojmë fryrjen e barkut? 

Barku i fryrë? Cilat janë ushqimet që duhet të shmangim dhe cilat janë ushqimet që duhet të marrin për të qenë gjithmonë në formë?  Barku i fryrë është një çrregullim i bezdisshëm që, përveç të qenit i shëmtuar, gjithashtu ndikon në mirëqenien tuaj. Shkaqet mund të jenë

Miami Beach, porta e Amerikës, mes artit, plazheve e muzikës (FOTO)
  • 2018-11-07

Miami Beach, porta e Amerikës, mes artit, plazheve e muzikës (FOTO)

Aventurierët mund të eksplorojnë lagjet më të bukura dhe qoshet më të bukura të këtij qyteti interesant Në bregun jug-lindor të Floridës është Miami Beach, një destinacion popullor për ekstravagancën, argëtimin dhe atmosferën e Karaibeve. Ekipi i grave ka shkuar për të zbuluar q

TË JESH KRYEMINISTËR, DUHET TË JESH SERIOZ
  • 2018-11-03

TË JESH KRYEMINISTËR, DUHET TË JESH SERIOZ

Nga Zamira ÇAVO Sapo pashë një video që kryeministri im e ka shpërndarë sot. Një video-humoristike që kërkon të bëjë qesharakë dy liderët e opozitës. Jo se këta të fundit nuk janë bërë karagjozë me sjelljet e tyre infantile e shpesh qesharake, por nuk po u besoja syve që kryemi