Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
7 hotelet më ekstravagante në botë (Foto)
  • 2018-10-08

7 hotelet më ekstravagante në botë (Foto)

Nga dhomat luksoze tek një tunel lufte, ose një banesë eskimeze qelqi për të parë dritat e veriut në Lapland, e deri tek një suitë në një avion. Këto janë disa prej hoteleve ku sigurohet akomodimi më i pabesueshëm dhe që janë publikuar nga TripAdvisor. Spitbank Fort Portsmouth, Brit

Sherri shofer-nxënës, shpulla e grushte në furgonin e shkollës (DETAJE)
  • 2018-10-06

Sherri shofer-nxënës, shpulla e grushte në furgonin e shkollës (DETAJE)

Një video e postuar në rrjetet sociale nga disa nxënës të një shkolle në Dibër është virale në rrjet dhe ka alarmuar ministritë e Arsimit dhe të Brendshme, pasi aty shihet shoferi i fugonit që dhunon fëmijët. Nga pamjet arrijmë të kuptojmë se shoferi i mjetit, fillimisht godet me

Dieta e mirëmbajtjes, çfarë është dhe si funksionon!
  • 2018-10-02

Dieta e mirëmbajtjes, çfarë është dhe si funksionon!

Ne e njohim atë si një fazë që përfundon një regjim të humbjes së peshës, por mund të jetë e dobishme sa herë që humbim peshë, madje pa sakrificë ushqimore Të gjithë e dimë: nëse mund të humbim disa kile ndoshta me çmimin e disa sakrificave ushqimore, sapo të fillojmë të ham

ASNJËRIT NUK I DHIMBSET XHISIELA!
  • 2018-09-30

ASNJËRIT NUK I DHIMBSET XHISIELA!

Nga Zamira ÇAVO Ndodhi sërish. Për të qindën apo për të mijtën herë! Gjithnjë dhunë ndaj vajzave, ndaj femrës ndaj të dashurave apo edhe grave, të cilat janë shndërruar në ish. Dhuna e një shoqërie që e quan veten burrërore, e që di ti zgjidhë problemet me dhunë! Dhunë që f

TERMI E KËRKON TREGU!  SHKATËRRIM I TË ARDHMES SONË!
  • 2018-09-25

TERMI E KËRKON TREGU! SHKATËRRIM I TË ARDHMES SONË!

Nga Zamira ÇAVO Replikë e detyruar Ndaluni vetëm për një minutë për të vënë mendjen në të përditshmen tonë: -Media me emisione vulgare, jashtë çdo norme morali, që nxit lirinë pa limite e që detyrimisht çdo gjë në dhunë, individualizëm e korrupsion. Përgjigja është: Kësht

Diabeti, ja yndyrat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet
  • 2018-07-20

Diabeti, ja yndyrat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet

A mendoni se duke ngrënë ëmbëlsira shkaktohet diabeti? E keni gabim, sepse konsumi i tepruar i yndyrës është një faktor rreziku shumë më i keq. Kjo shpjegohet nga ekspertë të Shoqërisë Italiane të Diabetologjisë (SID) në një dokument konsensusi mbi yndyrat dhe diabetin, duke vënë

Rama tregon transformimin në spitale, Vasili: Boll u talle kryebojaxhi! (Video)
  • 2018-07-20

Rama tregon transformimin në spitale, Vasili: Boll u talle kryebojaxhi! (Video)

Kritikave të shumta për dështimin e nismës Rilindja e Shëndetësisë, kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur sot me një video të postuar në Facebook, ku prezanton disa prej qendrave spitalore në Tiranë dhe rrethe që janë rikonstruktuar dhe përmirësuar në shërbimin për qytetar