Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
No Pic available
  • 2018-07-19

Dritëro Agolli: Takimi në Kosovë me Azem Shkrelin

Azem Shkreli ishte nga shkrimtarët e parë të Kosovës që njoha nga afër . Nga ai kisha lexuar poezi dhe kisha dëgjuar të më tregonte ndonjëri, se jeton në Prishtinë një poet me emrin Azem Shkreli , se ka një pamje të tillë dhe se flet kështu apo ashtu dhe kaq. Por kur shkova për her

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?
  • 2018-07-17

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?

I nxehti i verës dhe ajri i kondicionuar mund të rrisin nevojën tonë për lëngje. Kur bën shumë nxehtë, sigurisht që djersitim më shumë. Në verë më shumë se në çdo stinë tjetër kemi nevojë të marrim sasinë e duhur të lëngjeve për ta mbajtur organizmin tonë në ekuilibrin e

Dhjetë arsye të mira pse duhet të pini ujë
  • 2018-06-27

Dhjetë arsye të mira pse duhet të pini ujë

Shëndet dhe mirëqenie: zbuloni se si të kujdeseni për veten dhe bukurinë tuaj me hidratimin e duhur Ne jemi çfarë hamë, por mbi të gjitha jemi çfarë pimë dhe uji është mjeti i të gjitha substancave dhe elementeve vitale në trupin e njeriut. Nëse mendojmë se trupi ynë përbëhet kr

Nga maska e fytyrës te zbardhja e dhëmbëve: ja si të përdorni luleshtrydhet
  • 2018-06-25

Nga maska e fytyrës te zbardhja e dhëmbëve: ja si të përdorni luleshtrydhet

Vera jonë e lavdishme ka çuar në një bollëk të luleshtrydheve. Por, çka mund të bëni me këtë frut nëse blini më shumë sesa ju mund të konsumoni? Ja se si të mos i çoni dëm ato! Periudha e motit të nxehtë pas një pranvere të akullt ka çuar në një ngopje të tregut me luleshtr

Djegiet në plazh, 17 ushqime që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës
  • 2018-06-18

Djegiet në plazh, 17 ushqime që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës

Ushqimi ndikon në ngjyrën tonë. Ai e favorizon atë, duke vënë në lëvizje melaninën dhe në të njëjtën kohë ndihmon për ta bërë atë uniforme duke mbrojtur lëkurën nga rrezet e diellit. Dietologja Frida Harju i shpjegoi Cosmopolitan UK se çfarë ushqimesh mund të sigurojnë një n

Diabeti, ja yndyrnat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet
  • 2018-06-18

Diabeti, ja yndyrnat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet

A mendoni se duke ngrënë ëmbëlsira shkaktohet diabeti? E keni gabim, sepse konsumi i tepruar i yndyrës është një faktor rreziku shumë më i keq. Kjo shpjegohet nga ekspertë të Shoqërisë Italiane të Diabetologjisë (SID) në një dokument konsensusi mbi yndyrnat dhe diabetin, duke vën

BOLL GLORIFIKIMIT TË FASHISTËVE!
  • 2018-05-22

BOLL GLORIFIKIMIT TË FASHISTËVE!

*Nga: Krsto Lazareviç Përshëndetje hitleriane, tatuazhe me kryq të thyer dhe simbole fashiste të ustashëve të lidhur me nazistët. Veç kësaj përshëndetja “Za dom Spremni” (Për atdheun gati), korresponduesja kroate për “Sieg Heil” – të gjitha këto u zhvil