Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
PSE SOLLI KAQ SHUMË TRAZIM NË OPINION, GAZ BARDHI?!
  • 2018-05-18

PSE SOLLI KAQ SHUMË TRAZIM NË OPINION, GAZ BARDHI?!

Nga Edi LESI Ditët e fundit, një djalë i ri, i hijshëm me sqime, po dhe me syze ka qene ne krye te nje fushate denoncimesh te Partisë Demokratike. Gazment Bardhi është kthyer ne një fenomen, veçanërisht për saktësinë e paraqitjes dhe interpretimit te fakteve ligjore dhe juridike. Kjo du

VETTING I MIRËORGANIZUAR PËR TU HEQUR MASKAT
  • 2018-05-10

VETTING I MIRËORGANIZUAR PËR TU HEQUR MASKAT

Bajram Peçi Bajram PEÇI Opinionistë, dukshëm të njëanshëm, të motivuar nga simpatira ose antipatira personale, tash, kur strukturat e ngritura me aq mund, për pastrimin e organeve të drejtësisë nga të korruptuarit ose të papërshtashmit, kanë marrë formë, po dalin hapur në mbrojtje

Kryemadhi: Tahiri, apologji false e shantazh Ramës! Boll me intimidimin e LSI
  • 2018-05-04

Kryemadhi: Tahiri, apologji false e shantazh Ramës! Boll me intimidimin e LSI

Dorëheqja e Saimir Tahirit dhe lidhja e qeverisë së kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar kanë qenë pikat ku ka mëshuar më fort në fjalën e saj në takimin e Këshillit Drejtues Kombëtar, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Për Kryemadhin pavarësisht dorëzimit të mandatit, E

Rama: Basha jo baltë në Europë, të bashkohemi me fanellën kuqezi
  • 2018-04-18

Rama: Basha jo baltë në Europë, të bashkohemi me fanellën kuqezi

Në konferencën me Federica Mogherini, kryeministri Rama i bëri thirrje edhe njëherë opozitës të mos bashkëpunojnë me asnjë faktor Europian që do ta pengojë Shqipërinë në këtë proces. Dëftesa që kemi në dorë na e bën pak më të lehtë këtë punë jo të lehtë. Dua ti lutem s

Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!
  • 2018-04-15

Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!

Veprimet ushtarake të ndërmarra nga SHBA dhe aleatët perëndimorë në Siri janë kryefjala në diskutimet anembanë botës dhe të gjithë po presin se cili do të jetë fati i kësaj situate të tensionuar në shtetin e drejtuar nga Bashar Al Assad. Drita jeshile për goditjen e arsenalit kimik

22 euro taksë në ditë, historia e një protestuesi në Rrugën e Kombit
  • 2018-04-03

22 euro taksë në ditë, historia e një protestuesi në Rrugën e Kombit

Një nga të arrestuarit e protestës së 31 marsit në Kalimash është edhe Lefter Rexhmati. Familja e tij ka 5 vjet që jeton në Kukës. Poshtë pallatit është furgoni i Lefterit. Ai punonte prej tre vjetësh duke bërë transport udhëtarësh Kukës-Tiranë, një rrugë në ditë. Lefterit i

Edna OBrien: Si ta lexojmë mazokizmin
  • 2018-03-30

Edna OBrien: Si ta lexojmë mazokizmin

Dikur keni thënë se, me aq sa mbani mend, keni qenë gjithnjë shkrimtare. Në cilën pikë keni filluar vërtet të shkruani letërsi? Kur them se kam shkruar që në fillim, dua të them se të gjithë shkrimtarët e vërtetë shkruajnë që nga fillimi, se prirja, makthi, është tashmë atje d