Rezultate te kerkimit per termin: +Boll

Meta: total 1000 / total_found 3406 / time 0.002 / keyword[0] boll / docs[0] 3406 / hits[0] 3876 /
Denoncimi, 600 euro për certifikatë nga British Council
  • 2018-02-06

Denoncimi, 600 euro për certifikatë nga British Council

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës marrjen e certifikatave të gjuhës angleze në British Council, në Tiranë kundrejt një pagese prej 600 eurosh. Një person, pa bërë asnjëherë testim, mori certifikatën për njohuri të testit APTIS. Në vend të tij, shkoi dikush tjetër. Nëpërmj

Denoncimi i Fiks Fare / 600 euro për certifikatë nga British Council
  • 2018-02-05

Denoncimi i Fiks Fare / 600 euro për certifikatë nga British Council

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës marrjen e certifikatave të gjuhës angleze në British Council, në Tiranë kundrejt një pagese prej 600 eurosh. Një person, pa bërë asnjëherë testim, mori certifikatën për njohuri të testit APTIS. Në vend të tij, shkoi dikush tjetër. Nëpërmj

PROTESTAT E NAVALNIT: RUSIA PA PUTININ!
  • 2018-01-30

PROTESTAT E NAVALNIT: RUSIA PA PUTININ!

“Qytetare dhe qytetarë, ju lutem hapni rrugën. Po pengoni kalimtarët”. Zëri i policit ushton herë pas here nga makina me altoparlant e në Sheshin Pushkin në qendrën e Moskës. Por rreth 2000 pjesëmarrësit e demonstratës së pamiratuar, kryesisht të rinj i injorojnë forcat e

Donald Lu: Boll fajësuat SHBA dhe BE, futjuni punës për reformën në drejtësi
  • 2018-01-23

Donald Lu: Boll fajësuat SHBA dhe BE, futjuni punës për reformën në drejtësi

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj Ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për këto akuza, ambasadori Donald Lu përmes një deklarate thekson se politikanët shqipta

Reforma e ujit, Rama bën thirrjen e fundit: Nga 1 shkurti nisin ndëshkimet
  • 2018-01-20

Reforma e ujit, Rama bën thirrjen e fundit: Nga 1 shkurti nisin ndëshkimet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar edhe një herë qytetarët shqiptarë se nga 1 shkurti në kuadër të reformës së ujit, çdo lidhje e paligjshme e ujit të pijshëm do të ndëshkohet sipas ligjit. “Kush ende nuk ka bërë lidhjen e ligjshme me ujësjellësin të nxitojë deri në 3

A DO TË SHESË RUSIA GAZ NË SHBA?
  • 2018-01-12

A DO TË SHESË RUSIA GAZ NË SHBA?

Rusia është eksportuesja më e madhe në botë e gazit natyror. Për dekada të tëra Moska ka qenë e varur nga gazsjellësit, të cilët e dërgonin gazin natyror që nga fushat e gazit në veri të vendit apo në Siberi për në Evropën Perëndimore. Një pjesë të madhe të biznesit Gazpromi

Dieta pas festave, 8 këshilla që na ndihmojnë
  • 2018-01-11

Dieta pas festave, 8 këshilla që na ndihmojnë

Pas festave tani është koha që ti kushtojmë vëmendje linjave dhe të zhdukim kaloritë e tepërta që kemi marrë nga dollitë dhe darkat Kremtuam me dolli dhe ushqime nga më të ndryshmet. Tani është koha për të menduar për linjat dhe për tu kthyer në radhët e një diete më të ekuil