Rezultate te kerkimit per termin: +Bordi

Meta: total 1000 / total_found 4981 / time 0.002 / keyword[0] bordi / docs[0] 4981 / hits[0] 7532 /
Akuzat e Ramës, Koni: Protesta shuplakë për ty, fitore për mua!
  • 2018-12-14

Akuzat e Ramës, Koni: Protesta shuplakë për ty, fitore për mua!

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar pas sulmeve të bëra në drejtim të tij, një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në faqen zyrtare të UT në Facebook, Koni thekson se për asnjë moment nuk është arratisur apo shmangur përgjegjësive si

Rama: Protesta e studentëve, shuplakë për qeverinë dhe grusht për opozitën
  • 2018-12-13

Rama: Protesta e studentëve, shuplakë për qeverinë dhe grusht për opozitën

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e kësaj të enjteje një takim me dekanët për të trajtuar çështjen e protestës së studentëve.  Me tone të ngritura dhe duke goditur tavolinën me grishte, shefi i qeverisë ka deklaruar se të gjithë drejtuesit e universiteteve janë fajtorë p

Rama kërkon dialog: Duhet të flasim! Studentët: Ska negociata!
  • 2018-12-12

Rama kërkon dialog: Duhet të flasim! Studentët: Ska negociata!

Kryeministri Edi Rama ka zgjatur sërish dorën për dialog dhe komunikim me studentët e universiteteve publike, të cilët kanë dalë sërish në rrugë sot për të protestuar për uljen e tarifave. Në një postim në “Facebook”,, kryeministri deklaron: Të dashur studentë protestu

Studentët e UBT-së nisen në këmbë nga Kamza për të protestuar para Ministrisë (Video)
  • 2018-12-11

Studentët e UBT-së nisen në këmbë nga Kamza për të protestuar para Ministrisë (Video)

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës janë nisur në këmbë për të protestuar para Ministrisë së Arsimit. Ata do ti bashkohen studentëve të universiteteve të tjera, për të kërkuar plotësimin e 8 kërkesave. Ndërkohë, studentë nga të gjitha rrethet i janë bashkuar sot p

Studentët  qeverisë: Afat deri të martën, ose protesta më masive e historisë
  • 2018-12-09

Studentët qeverisë: Afat deri të martën, ose protesta më masive e historisë

Ashtu siç paralajmëruan, studentët do të vazhdojnë protestën e tyre nën moton Dhjetori i Dytë edhe sot. Në rrjetet sociale, që janë edhe zemra e kësaj proteste, studentët publikuan axhendën dhe në bazë të saj janë mbledhur para Korpusit Universitar në orën 9:30 dhe prej aty kanë

Protesta, studentët shkresë Ramës: Plotëso 8 kërkesat e panegociueshme
  • 2018-12-09

Protesta, studentët shkresë Ramës: Plotëso 8 kërkesat e panegociueshme

Në një letër drejtuar tri institucioneve më të larta të vendit dhe atyre që prek kauza e tyre, studentët që janë mbledhur prej ditësh në protestë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit kanë parashtruar kërkesat e tyre. Studentët kanë zgjeruar listët e kërkesave për një ars

Hetimet, ja pse u rrëzua helikopteri i presidentit të Leicesterit
  • 2018-12-07

Hetimet, ja pse u rrëzua helikopteri i presidentit të Leicesterit

Kanë kaluar rreth 40 ditë nga ngjarja tragjike ku humbi jetën presidenti i Leicesterit, tailandezin Vichaj Srivaddhanaprabha, pasi helikopteri i tij u rrëzua në mënyrë të befasishme, vetëm pak sekonda pasi ishte ngritur nga stadiumi ku ishte luajtur sfida mes vendasve dhe West Hamit. Bordi