Rezultate te kerkimit per termin: +Bordi

Meta: total 1000 / total_found 4885 / time 0.002 / keyword[0] bordi / docs[0] 4885 / hits[0] 7395 /
Veliaj merr Honoris Causa në SHBA: Je studenti që na mbush me krenari
  • 2017-04-30

Veliaj merr Honoris Causa në SHBA: Je studenti që na mbush me krenari

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori titullin Doctor Honoris Causa nga Grand Valley State University në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe ka kryer studimet e larta. Në ditën e dytë të vizitës në Miçigan, Veliaj ka qenë i ftuari i nderit në ceremoninë e diplomimit

No Pic available
  • 2017-04-28

Viti akademik 2017-2018, UT mban të pandryshuara tarifat

Bordi i administrimit i UT ka vendosur që tarifat për vitin akademik 2017-2018 të mbeten të pandryshuara. Tarifat janë miratuar në bazë të buxhetit të univeristetit të Tiranës, kjo dhe për shkak të hyrjes në fuqi të ligjit ri për arsimin e lartë që garanton autonomi të plotë për

Bordi rrëzon filmat e animuar
  • 2017-04-20

Bordi rrëzon filmat e animuar

Artur Dauti, Bertrand Shijaku, Stefan Taci dhe Ajola Daja nuk kanë mundur të marrin miratimin e Këshillit Miratues të Projekteve Katër regjisorë që kandidonin për të qënë pjesë e projekteve që Qëndra Kinematografike financon cdo vit për filmin e animuar, janë rrëzuar në mbledhjen e

No Pic available
  • 2017-04-17

Turqi, partia kryesore opozitare kundër rezultatit të referendumit

Partia kryesore opozitare në Turqi, Partia Popullore Republikane, (CHP), ka deklaruar se kundërshton rezultatet e referendumit të zhvilluar sot në vend për ndryshimin e Kushtetutës, duke pretenduar se është manipuluar në aspektin e përmbajtjes dhe metodikës. “Që në mëngjes ka pas

No Pic available
  • 2017-04-17

Çfarë ndodh pas referendumit? Ndryshimet që do të pësojë Turqia

Erdogan arriti që të hedhë një hap mjaft të rëndësishëm në projektin e tij për ndryshimin e sistemit qeverisës duke marrë një rezultat pozitiv ndonëse minimalist në referendumin e së dielës (16 prill 2017) Por çfarë do të ndodhë tashmë me republikën turke? Kushtetuta e Turqis

No Pic available
  • 2017-04-17

Erdogan: Nuk i marr parasysh kritikat e OSBE për referendumin

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka hedhur poshtë kritikat e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë në lidhje me referendumin e zhvilluar të dielën, duke këmbëngulur se votimi ishte më shumë demokratik i parë në ndonjë vend perëndimor. Duke iu drejtuar mbështetësve jashtë pallat

No Pic available
  • 2017-04-11

Doni të punoni në Suedi? Ja si të aplikoni

Në muajt e parë të 2017­s, Bordi Suedez i Migracionit në Suedi ka marrë rreth 8200 vendime për azilkërkuesit, 49% e të cilave janë pranuar. Azilkërkuesit më të mëdhenj janë Afganistani, Siria dhe Iraku. Nga Shqipëria rezultojnë të jenë marrë 84 vendime, nga të cilët janë pranu