Rezultate te kerkimit per termin: +Bordi

Meta: total 1000 / total_found 4981 / time 0.002 / keyword[0] bordi / docs[0] 4981 / hits[0] 7532 /
Sa e shkurtër mund të jetë java e punës?
  • 2018-09-05

Sa e shkurtër mund të jetë java e punës?

Eksperimente në të gjithë botën janë përpjekur të tregojnë përfitimet e të punuarit më pak orë, në emër të një ekuilibri më të mirë jetë profesionale jetë private. A mund të arrijmë deri në një ditë në javë? Nëse keni një punë me kohë të plotë, probabiliteti ësht

Një pikë bastesh për 730 banorë. Shqipëria ia kalon edhe Anglisë
  • 2018-08-03

Një pikë bastesh për 730 banorë. Shqipëria ia kalon edhe Anglisë

Shqipëria është një nga vendet me numrin më të lartë të lotove për frymë popullsie. Krahasimi i të dhënave zyrtare tregon se, numri i pikave të basteve për frymë popullsie lë pas me diferencë të theksuar edhe vendet që kanë traditën më të hershme të kumarit në botë. Sipas t

Spanja zyrtarizon Luis Enriken në krye të stolit
  • 2018-07-09

Spanja zyrtarizon Luis Enriken në krye të stolit

Luis Enrique është zyrtarizuar si trajneri i kombëtares së Spanjës, duke pasur në këtë rol Julian Lopetegui, të shkakrkuar një ditë para nisjes së Botërorit të Rusisë, dhe Fernando Hierro, që e drejtoi La Roja në Kupën e Botës së kësaj vere, deri në 1/8 finale, kur u eliminua m

Vettingu në polici ka ngecur, kandidatët po i verifikon SHISH
  • 2018-07-02

Vettingu në polici ka ngecur, kandidatët po i verifikon SHISH

Ligji për vettingun në Policinë e Shtetit parashikonte që komisionet e vlerësimit të ngriheshin para një jave, por bordi i përbërë nga 5 institucione me sa duket nuk po vendos për 5 anëtarët e jashtëm. Burimet nga Ministria e Brendshme thonë se kjo vonesë nuk ndikon aspak në ecuri

Hetuesit: Raketa ruse rrëzoi avionin e Malajzisë me 298 pasagjerë
  • 2018-05-25

Hetuesit: Raketa ruse rrëzoi avionin e Malajzisë me 298 pasagjerë

Raketa që rrëzoni një avion të Malajzia Airlines mbi Ukrainën lindore në vitin 2014 i përkiste një brigade ruse. Në këtë konkluzion ka arritur ekipi i hetuesve ndërkombëtarë, i udhëhequr nga holandezët. Ata thanë se raketa erdhi nga një brigadë ruse e vendosur në qytetin e Kursku

QKK mbështet financiarisht katër filma të animuar
  • 2018-05-07

QKK mbështet financiarisht katër filma të animuar

Qendra Kombëtare Kinematografike do të mbështesë financiarisht katër prodhime të reja të filmit të animuar. Të hënën bordi I filmit të animuar pranë QKK I përbërë nga Besnik Shpata, Adrian Isufi, Alda Bardhyli, Suzana Varvarica dhe Helidon Haliti kanë vendosur ti japin dritën jeshi

Mitiku Wembley do blihet nga një bos pakistanez për 1 miliardë paund
  • 2018-04-26

Mitiku Wembley do blihet nga një bos pakistanez për 1 miliardë paund

#td_uid_1_5ae22acb0d50f .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/ee-640-2014092412381823-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }