Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.064 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
5 destinacione perfekte për 5 ëmbëlsira simbol
  • 2019-03-25

5 destinacione perfekte për 5 ëmbëlsira simbol

Ëmbëlsira është më shumë se një shije. Ekspertët e fiziologjisë së shijes e dinë që diferencat gjenetike ose kulturore janë të lidhura me perceptimin, kënaqësinë e shijes dhe nevojën për sheqer dhe energji. Aftësia për të vlerësuar të ëmblën në të shkuarën ishte një ava

Vrasja e Nardit të Bujtinave, flet i vëllai: Viktimë e një ngatërrese!
  • 2019-03-25

Vrasja e Nardit të Bujtinave, flet i vëllai: Viktimë e një ngatërrese!

Pavlin Polia (majtas) dhe Nardi Polia (viktima) Pavlin Polia, vëllai i Ferdinand Polisë, i njohur ndryshe si Nardi i Bujtinave, ka folur në lidhje me arrestimin e tre personave të cilët janë bashkëpunëtorë të autorit i cili është ende në arrati. Ai ka treguar se ka marrë njohje për t

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos
  • 2019-03-25

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos

Krijimtaria e Lumo Skëndos, do të pasurohet së shpejti me dy botime të reja. Biblioteka Kombëtare dhe ALSAR, pas botimit anastatik të revistës Diturija, pikërisht në vitin e kthimit të eshtrave të tij në atdhe dhe në kuadër të kremtimeve të 110-vjetori të Kongresist të Manastirit,

No Pic available
  • 2019-03-25

Ismail Kadare, tashmë pjesë e librarisë më të bukur në botë

Të përkthyer në rreth 50 gjuhë të huaja, librat e shkrimtarit Ismail Kadare tashmë mund të gjenden edhe tek “El Ateneo Grand Splendid”. Kjo librari, e cila ndodhet në Buenos Aires të Argjentinës, është vlerësuar nga National Geographic si “libraria më e bukur në bot

Loja e armëve, kërcënimi i Erdogan: Turqia do të ngjitet në fronin global!
  • 2019-03-25

Loja e armëve, kërcënimi i Erdogan: Turqia do të ngjitet në fronin global!

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan shprehet Turqia do të shndërrohet në lojtarin kryesor në botë, për sa i përket industrisë së mbrojtjes. Sipas liderit turk, kjo do të bëhet falë teknologjisë unike dhe të avancuar. Gjatë vitit 2018, eksportet në industrinë e hapësirës dhe atë

No Pic available
  • 2019-03-24

Historia e Adës, që nuk e fali tradhtinë

Ada ishte një grua e jashtëzakonshme, që u fut në rrugën e zbulimit në vitin 1931 dhe gjatë 20 viteve zgjodhi me sukses shumë probleme të zbulimit. Gjatë kësaj periudhe ajo shkoi në shumë vende të botës dhe u takua me shumë agjentë zbulimi. Por, nëse sheh dosjen e saj, bashkëpunim