Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.063 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare
  • 2018-11-12

Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare

Veliaj: Tirana, qyteti model i tolerancës dhe harmonisë fetare; do ndërtojmë memorial për viktimat e komunizmit Në 25 vjetorin e vizitës së tij në Shqipëri dhe në 40 vjetorin e zgjedhjes si Papa i parë jo italian, Tirana nderoi sot Shën Gjon Palin e II. Në prani të kryetarit të Bashk

Për një Europë më të fortë, Meta takon Macron në pallatin Elysee
  • 2018-11-11

Për një Europë më të fortë, Meta takon Macron në pallatin Elysee

Një ceremoni madhështore me rastin e 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore do të zhvillohet nesër në Francë dhe liderë nga e gjithë bota kanë mbërritur në Paris, me ftesë të Presidentit Emmanuel Macron. Mes tyre ndodhet edhe homologu i tij shqiptar Ilir Meta, q

Edon Guraziu, dizajni shqiptar në top listën e Hollivudit (FOTO)
  • 2018-11-11

Edon Guraziu, dizajni shqiptar në top listën e Hollivudit (FOTO)

“Vetëm 20 vjeç, puna e Edon Guraziut e ka frymëzuar dhe e ka influencuar botën e dizajnit konceptual, dhe ai vetëm sa ka filluar!” Kështu shkruan Will Gibbons, New York më 2017. …vetëm 20 vjeç, shqiptari Edon Guraziu e ka vendosur karrierën në mesin e top-dizajnerëve t

Meta pritet me nderime nga Presidenti francez Macron (Video)
  • 2018-11-11

Meta pritet me nderime nga Presidenti francez Macron (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është pritur me nderime në një ceremoni shtetërore në Pallatin Élysée nga homologu i tij francez Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë Brigitte Macron. Me ftesë të Presidentit Macron, presidenti Meta mori pjesë në përkujtimin festiv të 100-vjetorit të A

CILA LUFTË MORI FUND 100 VJET MË PARË?
  • 2018-11-11

CILA LUFTË MORI FUND 100 VJET MË PARË?

Nga: Jörn LEONHARD Cila luftë ka përfunduar me 11 nëntor 1918? E filluar në gusht të vitit 1914, Lufta e Parë Botërore kishte parametra të jashtëzakonshëm largësie gjeografike për miliona njerëz – sikur edhe për shkrimtarin Franz Kafka apo shoferin e kamionit Kande Kamara nga Ki

Një ushtri evropiane? Putin mbështet idenë e Macronit
  • 2018-11-11

Një ushtri evropiane? Putin mbështet idenë e Macronit

Të bashkuar në një luftë të përbashkët për paqe, ka qenë apeli që presidenti francez Macron ka lëshuar për liderët botërorë të mbledhur në Paris për 100-vjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore. Por përballë qëllimeve të tilla, avancon hipoteza e ushtrisë së përbas

Hamilton triumfon në Brazil, Verstappen spostohet dhe inatoset
  • 2018-11-11

Hamilton triumfon në Brazil, Verstappen spostohet dhe inatoset

Lewis Hamilton fiton GP të Brazilit në Formula 1 dhe arrin suksesin e dhjetë të sezonit të tij tashmë triumfues. Kampioni i botës e kapërceu linjën e parë, duke përfituar nga “eliminimi” i Verstappen, i cili doli jashtë pistës nga Ocon kur ishte në krye dhe më pas vetëm i