Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.063 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
No Pic available
  • 2018-11-09

Rajmond Dunkan dhe historia e jashtëzakonshme shqiptare

Luan Rama Raymond Duncan (Rajmond Dunkan) bën pjesë në atë elite amerikane e cila u shfaq në Parisin e lirë e antipuritan që në fillimet e shekullit XX, ku veç poetit Oscar Wilde, filozofit Ezra Pound, autorit të Uliksit James Joice, që u botua së pari në Paris nga amerikania tjetër S

Burrat shqiptarë ndër më të keqtrajtuarit për lejen e prindërimit
  • 2018-11-09

Burrat shqiptarë ndër më të keqtrajtuarit për lejen e prindërimit

Në Shqipëri gratë që behën nëna përfitojnë leje prindërimi për 52 javë, edhe pse jo të paguara me 100% të pagës. Kohëzgjatja e lejes së prindërimit për gratë në Shqipëri është ndër më të gjatat në botë dhe Europë. Megjithatë nuk ndodh e njëjta gjë me lejen e prindër

PO TANI, SA TË LIRË JANË MINORITARËT GREKË?
  • 2018-11-09

PO TANI, SA TË LIRË JANË MINORITARËT GREKË?

Nga Mentor KIKIA Jashtë çdo qëndrimi nacionalist…. Ajo që u demonstrua sot në Bularat të Gjirokastrës ishte një shfaqje e shëmtuar e vulgut të shoqërisë greke dhe politikës që e mbështet. Flamuj pa fund, si në asnjë ceremoni, askund, edhe mbarë Greqisë, u shpalosën shoqëru

PSE U ANULUA SAMITI I DIASPORËS?
  • 2018-11-09

PSE U ANULUA SAMITI I DIASPORËS?

Nga Petrit KUÇANA Ngjante tejet përbuzës sesa i neveritshëm një njoftim i shpërndarë nga ambasadat shqiptare nëpër botë: Ju njoftojmë se Samiti i dytë i Diasporës do të mbahet në datën 2 mars 2019. Mbajtja e Samitit të Dytë të Diasporës në mars do të përkojë me përvjetorin e

Shpallja non grata e ekstremistëve, Greqia paralajmëron Shqipërinë
  • 2018-11-09

Shpallja non grata e ekstremistëve, Greqia paralajmëron Shqipërinë

Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për shpalljen non grata të 52 shtetasve grekë. Përmes një deklarate, MPJ e Greqisë thotë se mbeten të përkushtuar në ndërtimin e marrëdhënieve të besimit, por të njëjtën gjë presin edhe nga fqinjët e tyre. Në këtë moment delikat,

Bularati, Idrizi: Shteti ra, të mblidhet urgjentisht Këshilli i Sigurisë
  • 2018-11-09

Bularati, Idrizi: Shteti ra, të mblidhet urgjentisht Këshilli i Sigurisë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste dhe antishqiptare dje në Bularat të Gjirokastrës gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandino Kacifas. Nëpërmjet një deklarate për mediat, Idrizi tha se dje u gjendëm përballë shfaqjes së turpshme për shtetin shqiptar

No Pic available
  • 2018-11-09

Mimoza Ahmeti sjell një roman për dashurinë

Është promovuar në ambientet e Universitetit Europian të Tiranës, romani me titull Tutori me autore shkrimtaren e njohur Mimoza Ahmeti. Parathënia e këtij libri është shkruar nga Aurel Plasari. Ashtu si te romani i parë i autores, Arkitrau (në italisht: Persone belle), ose tek i dyti, Gr