Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.063 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
Rama inspekton punimet e aksit Shkodër-Murriqan
  • 2018-11-09

Rama inspekton punimet e aksit Shkodër-Murriqan

Kryeministri Edi Rama inspektoi përfundimin  e punimeve tw aksit Shkodër-Murriqan, një segment ky sipas tij, mjaft i rëndësishëm, sidomos gjatë sezonin turistik. Nga një rrugë në degradim vetëm 4 muaj më parë, ky aks prej 12 kilometrash, pasi iu nënshtrua rindërtimit, sot është nj

No Pic available
  • 2018-11-07

Gjorokastër, mbërrin trupi i pajetë i Konstandinos Kaçifas

Rreth 11 ditë pas vrasjes në Bularat, trupi i pajetë i minoritarit grek, Konstandinos Kacifas ka mbërritur në Gjirokastër. Ai iu është dorëzuar autoriteteve lokale në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku pritet të bëhet edhe dorëzimi te familja, për tu mbajtur më tej funerali. D

No Pic available
  • 2018-11-07

BULLGARI & CO: TREGTIA KORRUPTIVE ME NËNSHTETËSITË EUROPIANE

Në Bullgari sapo është zbuluar një tregti mashtruese me nënshtetësitë. Ky nuk është i vetmi rast në BE. Shtete të ndryshme bëjnë tregti me pasaportat, edhe zyrtarisht. Nënshtetësia europiane ose leja e qëndrimit e dhënë për një vend të BE-së, janë dokumentat zyrtare më të v

No Pic available
  • 2018-11-07

Katër autorë shqiptarë në Panairin e librit në Vjenë

Agron Tufa Shqipëria në fokus. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi janë autorët që do prezantojnë letërsinë shqipe në këtë panair

No Pic available
  • 2018-11-07

Të rinjtë duan të ikin! Gallup: Shqipëria, me normën më të lartë në botë

Për shumë vite me radhë, mosha e re e popullsisë është konsideruar nga ekonomistët si shpresa më e madhe e Shqipërisë drejt zhvillimit të shpejtë ekonomik. Por, kjo shpresë po shuhet! Dua të iki sa më parë. E kam menduar të iki në Gjermani, tha një i ri shqiptar. Sipas një vrojti

No Pic available
  • 2018-11-07

Tom Kuka zbulohet e fshehta e Enkel Demit

Emrin e Enkel Demit nuk do ta lidhim më vetëm me televizionin dhe median por edhe me letërsinë. Demi ka zbuluar publikisht identitetin e tij të fshehur pas pseudonimit Tom Kuka. Një vit më parë ai botoi romanin Hide mbi kalldrëm nën këtë emër dhe vetëm pak javë më parë shtëpia botu

Planprishësi Macron ndalon takimin Trump-Putin në Paris
  • 2018-11-07

Planprishësi Macron ndalon takimin Trump-Putin në Paris

Vladimir Putin dhe Donald Trump nuk do të mbajnë një takim të veçantë mes tyre kur ata të dy të vizitojnë Parisin për ceremoninë përkujtimore të Luftës së Parë Botërore, sepse mikpritësi i tyre Emmanuel Macron u kërkoi atyre të mos e tërheqin vëmendjen nga ngjarja kryesore. Kjo