Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.063 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
No Pic available
  • 2018-11-04

Lidhje me Katarin armik, burg përjetë liderit të opozitës në Bahrejn

Udhëheqësi i opozitës së Bahrejnit, Sheik Ali Salman, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi Gjykata e Apelit e shpalli atë fajtor për spiunimin e shtetit të tij tek armiqtë e Katarit. Vendimi vjen vetëm disa muaj pasi Gjykata e Lartë e Bahrejnit e liroi Salmanin nga akuza për &#

TË JESH KRYEMINISTËR, DUHET TË JESH SERIOZ
  • 2018-11-03

TË JESH KRYEMINISTËR, DUHET TË JESH SERIOZ

Nga Zamira ÇAVO Sapo pashë një video që kryeministri im e ka shpërndarë sot. Një video-humoristike që kërkon të bëjë qesharakë dy liderët e opozitës. Jo se këta të fundit nuk janë bërë karagjozë me sjelljet e tyre infantile e shpesh qesharake, por nuk po u besoja syve që kryemi

Dy Koretë bashkohen për të pritur Lojërat Olimpike
  • 2018-11-03

Dy Koretë bashkohen për të pritur Lojërat Olimpike

Koreja e Jugut dhe ajo e Veriut, kanë konfirmuar tashmë dëshirën e tyre për të organizuar së bashku Lojërat Olimpike, një vullnet që u shpreh edhe në muajin shtator nga udhëheqësit e dy vendeve, Kim Jong-un e Moon Jae-in, në takimin mes tyre. Gjithçka u vendos pas një takimi mes dy d

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit
  • 2018-11-03

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit

Bledar Qemalaj është një emër mjaft i njohur në botën e krimit. Ai njihet si shoku i Emiljano Shullazit dhe është dënuar për vrasje, për trafik ndërkombëtar të drogës, dhe armëmbajtje pa leje. Vrasja në 2004 Më datë 3 maj 2004 në rrugën Qemal Stafa, Tiranë, shtetasi Bledar Qema

Sallami, sa kalori ka dhe disa truke që duhet të dini
  • 2018-11-03

Sallami, sa kalori ka dhe disa truke që duhet të dini

Do të ketë qindra lloje sallamesh të varur në qytet (por gjithashtu do të shpërndahen në kabinat speciale): në Cremonese deri të dielën organizohet Festivali i dytë i Sallamit, i cili tërheq mijëra njerëz që e pëlqejnë sallamin, por edhe kritikë gastronomikë të këtij specialitet

No Pic available
  • 2018-11-03

Amerikanët më të pasur

Rruga drejt pasurisë në Shtetet e Bashkuara mund të vijë nga shumë drejtime. Jeff Bezos i kompanisë Amazon i shtoi miliardat e tij me 132 herë më shumë, duke krijuar një biznes që vetëm disa mund ta kishin konceptuar 25 vite më parë. Falë tregut të tij të fuqishëm në internet, zot

Bombarduesi rus i ngrin buzëqeshjen ushtarëve të NATO-s (FOTO)
  • 2018-11-03

Bombarduesi rus i ngrin buzëqeshjen ushtarëve të NATO-s (FOTO)

Një bombardues rus Tu-142 shokoi marinsat e ndodhur në një anije të SHBA që ishte duke marrë pjesë në stërvitjen masive të NATO-s Trident 18 në Norvegji. Fotot spektakolare të fluturimit të avionit rus mbi kokën e ushtarëve amerikanë pritet të ndezin një trazirë mediatike, teksa M