Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Meta: total 1000 / total_found 172787 / time 0.063 / keyword[0] bot / docs[0] 172787 / hits[0] 334500 /
Dramë në Venezuelë, nuk ka parà për në spital dhe lind në rrugë
  • 2018-11-02

Dramë në Venezuelë, nuk ka parà për në spital dhe lind në rrugë

E shtrirë mbi trotuar në Karakas, me këmbët e ngritura lart dhe me rroba gjysmë të zhveshura. Rreth saj, dy kalimtarë e ndihmojnë me aq mundësi sa kanë. Merr frymë, merrr frymë thellë, – ulërasin. Kështu, në mes të turmës, Në qendër të Avenida Universidad, një e re nga Ve

No Pic available
  • 2018-11-02

Trupi i Khashoggit pas gjymtimit mund të jetë tretur në acid

Këshilltari presidencial në Turqi, Yasin Aktay ka thënë se beson që trupi i gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi është tretur në acid pasi fillimisht është gjymtuar. Sipas tij përfundimi i vetëm logjik është që ata që kanë vrarë gazetarin saudit në Stamboll kanë asgjësuar trupi

VËRTET, DY DELE BËJNË TREQIND PARE?
  • 2018-11-01

VËRTET, DY DELE BËJNË TREQIND PARE?

Nga Fadil LEPAJA Ai që e njeh kulturën tonë politike do të e kapë menjëherë idenë e këtij shkrimi. Kemi të bëjmë,pra, me një dilemë, krejtësisht politike. Nga një libër shkollor, aq më tepër nga muzika, nuk kemi pritur probleme publike, por ja që na ndodhi. Si të jetë publike,

Objektivi për një bel të bukur, ja rreziqet e dhjamit të barkut (FOTO)
  • 2018-11-01

Objektivi për një bel të bukur, ja rreziqet e dhjamit të barkut (FOTO)

Ne kujdesemi për këtë sidomos në verë, për të treguar bikini, por barku i madh është një problem shëndetësor për tu kontrolluar gjatë gjithë vitit Zakonisht barku shumë i madh është një shqetësim që na godet sidomos në verë, kur dalim me rroba banjo: por yndyra që depozitohet

OSBE: Kujdes, ekstremistët po kthehen në vendin e tyre
  • 2018-11-01

OSBE: Kujdes, ekstremistët po kthehen në vendin e tyre

Ekstremizmi i dhunshëm është një kërcënim global, që nuk njeh kufij, gjeografikë apo politikë qofshin. Ai përhapet në tërë botën dhe sjell pasoja negative në të gjitha vendet ku e gjejmë. Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Bernd Borchardt, tha sot në hapje

Kacifas, ish-ministri grek: Edhe policia amerikane do e kishte vrarë
  • 2018-11-01

Kacifas, ish-ministri grek: Edhe policia amerikane do e kishte vrarë

Ish-ministri i Jashtëm grek, Teodoros Pangalos, duke komentuar ngjarjen e ndodhur në Bularat të Gjirokastrës, ku gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, mbeti i vrarë Konstandinos Kacifas, ka thënë se kush civil mban armë, duhet të qëllohet menjëherë nga policia. Duke folur për te