Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.576Z

I kthehet superylli botërorit

Pas lëndimeve të disa yjeve që mund ti mungojnë botërorit, Kampionati që do të mbahet në Brazil do të ketë një superyll më shumë. Radamel Falcao ka arritur të rikuperohet me kohë për të qenë pjesë e Kolumb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.499Z

"Botërori 2014" Trajneri i Francës,Ribery jashtë botërorit

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Francë - Frank Ribery është demtuar dhe sipas trajnerit të Fracës ai është përjashtuar nga Kupa Botërore.Gjithashtu trajneri Didier është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.051Z

Dita Botërore e Poezisë

TIRANE-Cdo ditë ka risi dhe të vecantën e saj. Por kjo sot është Dita Botërore e Poezisë. Në vitin 1999, 21 marsi është shpallur nga UNESCO, Dita Botërore e Poezisë. Vendimi i marrë në kongresin e 30-të të kësaj agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.499Z

Riberi humb Kampionatin Botëror

Franca ka pësuar një goditje të rëndë pak ditë përpara fillimit të kampionatit botëror që do të zhvillohet në Brazil.Futbollisti kryesor i ‘gjelave’ Frenk Riberi ka humbur eventin më të rëndësishëm pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.238Z

Botërori i 37 golave dhe asnjë barazimi

Në 11 ndeshjet e para të zhvilluara, Botërori i Brazilit ka regjistruar plot 37 gola, teksa karakteristikë e tij është fakti se nuk njeh barazim. Kampionati Botëror i Brazilit është duke prodhuar një numër të madh golash në krahasim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Mediat botërore: FIFA korrupsion për trukim ndeshje e Botërorin 2022

Dy mediat prestigjioze, amerikania “New York Times” dhe britanikja “Sunday Times” kanë hedhur akuza të forta për korrupsion dhe trukime ndeshjesh drejtuar FIFA-s, pas hetimeve të nisura nga dokumente të dorëzuara nga institucioni më i lart&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.075Z

FIFA voton, botërori me 40 skuadra!

Shqipëria mund të ketë më shumë gjasa të kualifikimit në Kampionatin Botëror të vitit 2026. Kjo pasi që FIFA me planin e ri do ta rrisë numrin e skuadrave në garën më të madhe të futbollit në botë. Nga 32 skuad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama