Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.051Z

Dita Botërore e Poezisë

TIRANE-Cdo ditë ka risi dhe të vecantën e saj. Por kjo sot është Dita Botërore e Poezisë. Në vitin 1999, 21 marsi është shpallur nga UNESCO, Dita Botërore e Poezisë. Vendimi i marrë në kongresin e 30-të të kësaj agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.499Z

Riberi humb Kampionatin Botëror

Franca ka pësuar një goditje të rëndë pak ditë përpara fillimit të kampionatit botëror që do të zhvillohet në Brazil.Futbollisti kryesor i ‘gjelave’ Frenk Riberi ka humbur eventin më të rëndësishëm pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.238Z

Botërori i 37 golave dhe asnjë barazimi

Në 11 ndeshjet e para të zhvilluara, Botërori i Brazilit ka regjistruar plot 37 gola, teksa karakteristikë e tij është fakti se nuk njeh barazim. Kampionati Botëror i Brazilit është duke prodhuar një numër të madh golash në krahasim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Mediat botërore: FIFA korrupsion për trukim ndeshje e Botërorin 2022

Dy mediat prestigjioze, amerikania “New York Times” dhe britanikja “Sunday Times” kanë hedhur akuza të forta për korrupsion dhe trukime ndeshjesh drejtuar FIFA-s, pas hetimeve të nisura nga dokumente të dorëzuara nga institucioni më i lart&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.075Z

FIFA voton, botërori me 40 skuadra!

Shqipëria mund të ketë më shumë gjasa të kualifikimit në Kampionatin Botëror të vitit 2026. Kjo pasi që FIFA me planin e ri do ta rrisë numrin e skuadrave në garën më të madhe të futbollit në botë. Nga 32 skuad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.372Z

11 Tetori, Dita Botërore e Vajzave

Për herë të parë, Organizata e Kombeve të Bashkuara 11 Tetorin e vitit 2012 e ka përcaktuar ndryshe si Ditën Ndërkombëtare të Vajzave.Kjo ditë ndërkombëtare synon të promovojë trajtimin e barabartë dhe mundësitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.168Z

Prek pistat botërore të kreativitetit

“Passion” prek pistat botërore të kreativitetit Vajzat shqiptare njihen si të bukura. Dhe me plot stil. Atë e thotë çdo visitor që vie në Kosovë. Shumë nga to kanë arritur edhe të prekin majet e pistave të modelimit n&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama