Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.238Z

Botërori i 37 golave dhe asnjë barazimi

Në 11 ndeshjet e para të zhvilluara, Botërori i Brazilit ka regjistruar plot 37 gola, teksa karakteristikë e tij është fakti se nuk njeh barazim. Kampionati Botëror i Brazilit është duke prodhuar një numër të madh golash në krahasim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Mediat botërore: FIFA korrupsion për trukim ndeshje e Botërorin 2022

Dy mediat prestigjioze, amerikania “New York Times” dhe britanikja “Sunday Times” kanë hedhur akuza të forta për korrupsion dhe trukime ndeshjesh drejtuar FIFA-s, pas hetimeve të nisura nga dokumente të dorëzuara nga institucioni më i lart&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.075Z

FIFA voton, botërori me 40 skuadra!

Shqipëria mund të ketë më shumë gjasa të kualifikimit në Kampionatin Botëror të vitit 2026. Kjo pasi që FIFA me planin e ri do ta rrisë numrin e skuadrave në garën më të madhe të futbollit në botë. Nga 32 skuad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.372Z

11 Tetori, Dita Botërore e Vajzave

Për herë të parë, Organizata e Kombeve të Bashkuara 11 Tetorin e vitit 2012 e ka përcaktuar ndryshe si Ditën Ndërkombëtare të Vajzave.Kjo ditë ndërkombëtare synon të promovojë trajtimin e barabartë dhe mundësitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.168Z

Prek pistat botërore të kreativitetit

“Passion” prek pistat botërore të kreativitetit Vajzat shqiptare njihen si të bukura. Dhe me plot stil. Atë e thotë çdo visitor që vie në Kosovë. Shumë nga to kanë arritur edhe të prekin majet e pistave të modelimit n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.995Z

Tuna dhe fundi i botës

Ndërkohë që afron data 21 dhjetor, ekspertët që merren me kalendarin Maya janë duke u munduar të bindin njerëzit që ata nuk kanë parashikuar ndonjë apokalips për fundin e këtij viti. Por duket që kjo nuk është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.485Z

Krasniqi: Dua titullin e Botës

Haxhi Krasniqi e sheh duelin e 20 dhjetorit ndaj Dariusz Sek si një luftë para titullit të kampionit të botës. Boksieri shqiptar është përgatitur maksimalisht për këtë meç dhe nuk beson se polaku do t’ia ndalë rrugëtimin d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama