Rezultate te kerkimit per termin: +Bot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Mediat botërore: FIFA korrupsion për trukim ndeshje e Botërorin 2022

Dy mediat prestigjioze, amerikania “New York Times” dhe britanikja “Sunday Times” kanë hedhur akuza të forta për korrupsion dhe trukime ndeshjesh drejtuar FIFA-s, pas hetimeve të nisura nga dokumente të dorëzuara nga institucioni më i lart&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.075Z

FIFA voton, botërori me 40 skuadra!

Shqipëria mund të ketë më shumë gjasa të kualifikimit në Kampionatin Botëror të vitit 2026. Kjo pasi që FIFA me planin e ri do ta rrisë numrin e skuadrave në garën më të madhe të futbollit në botë. Nga 32 skuad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.372Z

11 Tetori, Dita Botërore e Vajzave

Për herë të parë, Organizata e Kombeve të Bashkuara 11 Tetorin e vitit 2012 e ka përcaktuar ndryshe si Ditën Ndërkombëtare të Vajzave.Kjo ditë ndërkombëtare synon të promovojë trajtimin e barabartë dhe mundësitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.168Z

Prek pistat botërore të kreativitetit

“Passion” prek pistat botërore të kreativitetit Vajzat shqiptare njihen si të bukura. Dhe me plot stil. Atë e thotë çdo visitor që vie në Kosovë. Shumë nga to kanë arritur edhe të prekin majet e pistave të modelimit n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.995Z

Tuna dhe fundi i botës

Ndërkohë që afron data 21 dhjetor, ekspertët që merren me kalendarin Maya janë duke u munduar të bindin njerëzit që ata nuk kanë parashikuar ndonjë apokalips për fundin e këtij viti. Por duket që kjo nuk është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.485Z

Krasniqi: Dua titullin e Botës

Haxhi Krasniqi e sheh duelin e 20 dhjetorit ndaj Dariusz Sek si një luftë para titullit të kampionit të botës. Boksieri shqiptar është përgatitur maksimalisht për këtë meç dhe nuk beson se polaku do t’ia ndalë rrugëtimin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.271Z

Edhe Neuer jashtë botërorit?

Gjermania mund të marrë goditje të madhe pak javë para fillimit të Kampionatit Botëror. Manuel Neuer thuhet se rrezikon serizisht pjesëmarrjen në evenimentin më të madh në botë. Portieri i Bayern Munchen ka pësuar lëndim në n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama