Rezultate te kerkimit per termin: +Brazili

Total: 4593
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Fabiano: Favoritë, Brazili dhe Spanja

Sulmuesi i Brazilit, Luis Fabiano, tha se Spanja dhe Brazili mund të jenë dy skuadrat favorite për të fituar titullin botëror, duke i mëshuar edhe faktit se të dy vendet kanë një mentalitet kulturor të gëzuar. Brazili e ka fituar pesë herë Kupën e e Botës, ndërkohë që Spanja, fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.680Z

Brazili dhe Portugalia vazhdojnë tutje

Portugalia dhe Brazili kanë dalë në barazim në xhiron e fundit të Grupit G. Takimi i shumëpritur përfundoi pa gola, duke dëshpëruar tifozët e futbollit, të cilët kanë pritur një ndeshje më të bukur. Pas këtij barazimi, Brazili kryeson Grupin G me shtatë pikë, ndërsa Portugali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.935Z

Brazili e do titullin

Brazili është Kombëtarja më e suksesshme në histori të klubit. Ata janë ekipi i vetëm që ka fituar pesë herë Kampionatin botëror (1858, 1962, 1970, 2002) si dhe janë i vetmi shtet që mori pjesë në çdo edicion të garës. E vetmja garë e rëndësishme ndërkombëtare të cilën ende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.429Z

Brazili ne gjysmefinale

Italia eshte mundur me rezultatin minimal 1-0 nga Egjipti dhe rrezikon kualifikimin per ne fazen gjysmefinale te Kupes se Konfederatave.Ndersa Brazili fiton 3-0 ndaj Shteteteve te bashkuara te amerikes duke siguruar kuafikimin per ne gjysemfinale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.924Z

Kampionati Botëror, Brazili e fillon me fitore

Brazili ka filluar me fitore kampionatin botëror, duke shënuar fitore të vështirë ndaj Kroacisë me rezultat 3-1. Por, në këtë fitore brazilianët u ndihmuan shumë nga gjyqtari, i cili referoi një penallti dhe anuloi një gol të kroatëve në minutën e 82. Brazili e siguroi fitoren me Os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.634Z

Brazili shkaterron Italine

Brazili dhe SHBA kane mundur 3-0 respektivisht Italine dhe Egjiptin duke u kualifikuar per ne fazen gjysmefinale. Italianet kane patur te njejten kuote pikesh me Egjiptin dhe Ameriken ne grupin B por ne baze te numrit te golave te shenuar kualifikohet SHBA.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.327Z

Brazili në kaos

Ish-sulmuesi brazilian, Romario ka kritikuar ashpër shtetin e tij, nikoqir të Kampionatit botëror 2014. Ai thotë se Brazili do të turpërohet nëse nuk përshpejtohet puna në renovimin e aeroporteve. Përveç kësaj, kongresisti Romario frikësohet se shteti do të plaçkitë fondet publike du

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama