Rezultate te kerkimit per termin: +Brazili

Total: 4593
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.959Z

Humbet Kolumbia fiton Brazili

brbrPas Argjentines edhe Kolumbia pesoi nje rezultat zhgenjyes ne Kupen e Amerikes Ne takimin e pare skuadra e trajnerit Pekerman u mund 0-1 nga Venezuela dhe tashme rrezikon shume po te mendosh se perballe tyre ne sfiden e tyre eshte Brazili Goli i vetem i takimit ne ate fitore historike per Venez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.126Z

Sërish dështon Brazili

Brazili e ka ndjekur rrugën e Argjentinës, duke e regjistruar barazimin e dytë në Copa America. Ekipi i selektorit Mano Menezes nuk arriti më shumë se një pikë ndaj Paraguait, i cili ishte në avantazh deri në fund. Në duelin tjetër të Grupit B, Venezuela e mposhti Ekuadorin. Gjithçka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.627Z

Brazili dominon futbollin

Brazili ka rëndësi globale në futboll. Lojtarët e këtij vendi e kanë pushtuar botën e futbollit. Pothuajse çdo skuadër e madhe evropiane ka së paku një brazilian në ekip. Lojtarët e këtij vendi më së shumti gjejnë strehë në Portugali, ku më pas kalojnë në liga më të forta. Ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.443Z

Brazili skuader qaramanesh

Fabio Cannavaro kapiteni i Italisë në vitin 2006 kur “axurrët” fituan Botërorin në Gjermani, ka deklaruar në një intervistë për gazetën spanjolle ‘AS’ se kurrë nuk ka parë një skuadër të qajë kaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.901Z

Brazili mund Suedine

Dy ekipet dalin në arenë. Në fushën e një stadiumi që nuk do të jetë më, në “Rasunda”. Topin e parë nga qendra e luan Pele, si atëherë më 1958 kur Brazili i tij fitoi titullin botëror në finalen ndaj Suedis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Fabiano: Favoritë, Brazili dhe Spanja

Sulmuesi i Brazilit, Luis Fabiano, tha se Spanja dhe Brazili mund të jenë dy skuadrat favorite për të fituar titullin botëror, duke i mëshuar edhe faktit se të dy vendet kanë një mentalitet kulturor të gëzuar. Brazili e ka fituar pesë herë Kupën e e Botës, ndërkohë që Spanja, fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.680Z

Brazili dhe Portugalia vazhdojnë tutje

Portugalia dhe Brazili kanë dalë në barazim në xhiron e fundit të Grupit G. Takimi i shumëpritur përfundoi pa gola, duke dëshpëruar tifozët e futbollit, të cilët kanë pritur një ndeshje më të bukur. Pas këtij barazimi, Brazili kryeson Grupin G me shtatë pikë, ndërsa Portugali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama