Rezultate te kerkimit per termin: +Brazili

Total: 4593
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.443Z

Brazili skuader qaramanesh

Fabio Cannavaro kapiteni i Italisë në vitin 2006 kur “axurrët” fituan Botërorin në Gjermani, ka deklaruar në një intervistë për gazetën spanjolle ‘AS’ se kurrë nuk ka parë një skuadër të qajë kaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.901Z

Brazili mund Suedine

Dy ekipet dalin në arenë. Në fushën e një stadiumi që nuk do të jetë më, në “Rasunda”. Topin e parë nga qendra e luan Pele, si atëherë më 1958 kur Brazili i tij fitoi titullin botëror në finalen ndaj Suedis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Fabiano: Favoritë, Brazili dhe Spanja

Sulmuesi i Brazilit, Luis Fabiano, tha se Spanja dhe Brazili mund të jenë dy skuadrat favorite për të fituar titullin botëror, duke i mëshuar edhe faktit se të dy vendet kanë një mentalitet kulturor të gëzuar. Brazili e ka fituar pesë herë Kupën e e Botës, ndërkohë që Spanja, fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.680Z

Brazili dhe Portugalia vazhdojnë tutje

Portugalia dhe Brazili kanë dalë në barazim në xhiron e fundit të Grupit G. Takimi i shumëpritur përfundoi pa gola, duke dëshpëruar tifozët e futbollit, të cilët kanë pritur një ndeshje më të bukur. Pas këtij barazimi, Brazili kryeson Grupin G me shtatë pikë, ndërsa Portugali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.935Z

Brazili e do titullin

Brazili është Kombëtarja më e suksesshme në histori të klubit. Ata janë ekipi i vetëm që ka fituar pesë herë Kampionatin botëror (1858, 1962, 1970, 2002) si dhe janë i vetmi shtet që mori pjesë në çdo edicion të garës. E vetmja garë e rëndësishme ndërkombëtare të cilën ende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.429Z

Brazili ne gjysmefinale

Italia eshte mundur me rezultatin minimal 1-0 nga Egjipti dhe rrezikon kualifikimin per ne fazen gjysmefinale te Kupes se Konfederatave.Ndersa Brazili fiton 3-0 ndaj Shteteteve te bashkuara te amerikes duke siguruar kuafikimin per ne gjysemfinale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.924Z

Kampionati Botëror, Brazili e fillon me fitore

Brazili ka filluar me fitore kampionatin botëror, duke shënuar fitore të vështirë ndaj Kroacisë me rezultat 3-1. Por, në këtë fitore brazilianët u ndihmuan shumë nga gjyqtari, i cili referoi një penallti dhe anuloi një gol të kroatëve në minutën e 82. Brazili e siguroi fitoren me Os

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama