Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Emigrantët, Maroni: Do dëbojmë këdo që shkel ligjet

Italia do t ndjek t njjtn politik si Franca sa i takon deportimit t emigranteve, madje do t tregohet edhe m e ashpr. Ministri i brendshm Italian, Roberto Maroni krcnoi se shteti italian do t dboj jo vetm klandestint, por edhe emigrantt e ligjshm q nuk plotsojn kushtet e vendosura me ligj. “Fra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shumë turistë, por pak para

Vzhgimi N Shqipri mund t jet rritur numri i vizitorve, emigrant apo shtetas t huaj, por prurjet e valuts gjat ktij sezoni veror n tregun e brendshm kan qen t pakta. Sipas ekspertve, krahasuar me nj vit m par, rnia sht e dukshme dhe shkon mbi 15% m pak valut e hedhur n treg. Ekspertt thon se edhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Maroni: Do të dëbojmë edhe emigrantët e ligjshëm

Italia do t ndjek t njjtn politik si Franca sa i takon deprtimit t emigranteve, madje do t tregohet edhe m e ashpr. Ministri i Brendshm italian, Roberto Maroni krcnoi se shteti italian do t dboj jo vetm klandestint, por edhe emigrantt e ligjshm q nuk plotsojn kushtet e vendosura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Vizat, procedura deri në heqjen e tyre Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9');

Liberalizimi i vizave n vendet e Bashkimit Europian pr shtetasit shqiptar, q posedojn pasaporta biometrike do t shpallet zyrtarisht n vjeshtn e ktij viti. N fund t tetorit me botimin n Fletoren Zyrtare do t marr fuqi ekzekutuese ka do t thot se kjo sht dhe data m e mundshme kur shqiptart do t dalin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.249Z

Shkurtimet në buxhet ulin borxhin publik, evitojnë huamarrjen

Borxhi publik parshikohet t jet 1 prqind m i ult pr vitin 2010 duke arritur n nivelin 59 % t Prodhimit t Brendshm Bruto. Shkurtimet buxhetore pr gjysmn e dyt t ktij viti si sqaron drejtori i manaxhimit t Borxhit, n Ministrin e Financave, Xhentil Demiraj, kaq t ardhurat t jen n nj nivel me shpenzimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Haleda: Ligji për Inspektimin Financiar i rëndësishëm

Zvendsministri i Financave Nezir Haldeda, gjat nj Konferenc pr shtyp ka vlersuar rndsin e projketligjit t ri pr Inspektimin Financiar pasi sht edhe nj nga kerkesat e Bashkimit Europian pr liberalizimin e vizave. Gjithashu zvendsministri Haldeda tha se ky ligj sht pjes e nj pakete ligjesh mbi menaxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Malstrom, Bashës: Për vizat, përgjigje e shpejtë dhe pozitive

Ministri i Brendshëm merr garanci për liberalizimin e vizave. Progresi i Shqipërisë cilësohet impresionues nga komisionerja Malstrom Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka marr dje garanci nga komisionerja pr shtjet e Brendshme dhe Drejtsin e Komisionit Evropian, znj. Cecilia M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama