Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Vizat, procedura deri në heqjen e tyre Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9');

Liberalizimi i vizave n vendet e Bashkimit Europian pr shtetasit shqiptar, q posedojn pasaporta biometrike do t shpallet zyrtarisht n vjeshtn e ktij viti. N fund t tetorit me botimin n Fletoren Zyrtare do t marr fuqi ekzekutuese ka do t thot se kjo sht dhe data m e mundshme kur shqiptart do t dalin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.249Z

Shkurtimet në buxhet ulin borxhin publik, evitojnë huamarrjen

Borxhi publik parshikohet t jet 1 prqind m i ult pr vitin 2010 duke arritur n nivelin 59 % t Prodhimit t Brendshm Bruto. Shkurtimet buxhetore pr gjysmn e dyt t ktij viti si sqaron drejtori i manaxhimit t Borxhit, n Ministrin e Financave, Xhentil Demiraj, kaq t ardhurat t jen n nj nivel me shpenzimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Haleda: Ligji për Inspektimin Financiar i rëndësishëm

Zvendsministri i Financave Nezir Haldeda, gjat nj Konferenc pr shtyp ka vlersuar rndsin e projketligjit t ri pr Inspektimin Financiar pasi sht edhe nj nga kerkesat e Bashkimit Europian pr liberalizimin e vizave. Gjithashu zvendsministri Haldeda tha se ky ligj sht pjes e nj pakete ligjesh mbi menaxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Malstrom, Bashës: Për vizat, përgjigje e shpejtë dhe pozitive

Ministri i Brendshëm merr garanci për liberalizimin e vizave. Progresi i Shqipërisë cilësohet impresionues nga komisionerja Malstrom Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka marr dje garanci nga komisionerja pr shtjet e Brendshme dhe Drejtsin e Komisionit Evropian, znj. Cecilia M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Basha replikë pas akuzave të bëra nga opozita

Ministri i Brendshm Lulzim Basha i sht prgjigjur akuzave t opozits n parlament, n lidhje me sigurin e vendit ku sipas tij opozita hedh spekullime, kur vendi sht n prag t liberalizimit t vizave. Lulzim Basha, Ministr i Brendshm "Ju spekulloni me sigurin e vendit kur vendi sht n prag t liberalizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Basha: Lufta kundër korrupsionit dhe manaxhimi i kufijve, kontribut për vizat

Ministri i Brendshm Lulzim Basha tha sot se lufta kundr korrupsionit, metodat m efektive n goditjen e krimit si dhe menaxhimi i integruar i kufijve kan kontribuar ndjeshm n procesin e liberalizimit t vizave pr shqiptart. Basha i bri deklaratat gjat ceremonis s dhurimit t disa pajisjeve nga qeveria a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

ICITAP dhuron pajisje për Policinë e Shtetit

Nprmjet programit ICITAP qeveria amerikane i ka dhuruar Policis s Shtetit pajisje logjistike pr Qendrn e Formimit Policor n Tiran. Ky donacion prfshin 15 monitor televiziv si dhe 15 kompiutera, q do t'i shrbejn korpusit msimor t konferencave trainuese. N kt ceremoni morn pjes Ambasadori amerikan Joh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama