Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Meta: total 607 / total_found 607 / time 0.000 / keyword[0] brendshm / docs[0] 607 / hits[0] 823 /
BOOM: Policia gjobit makinat në QSUT edhe pse paguajnë për hyrjen
  • 2017-02-23

BOOM: Policia gjobit makinat në QSUT edhe pse paguajnë për hyrjen

Në ambientet e QSUT duhet të keni kujdes kur parkoni, pasi edhe pse keni paguar 1 mijë lekë për hyrjen policia mund tju gjobisë. Nga një vëzhgim i bërë nga emisioni BOOM në RTV Ora News u vu re se policia gjobit të gjitha makinat që kanë hyrë në këto ambiente. Ankesat e qytetarëve

Nga ligësia e Hoxhës tek ligësia e Berishës, historia politike e Shqipërisë
  • 2016-12-11

Nga ligësia e Hoxhës tek ligësia e Berishës, historia politike e Shqipërisë

Nga Spartak Ngjela l.Vetingu erdhi: ikin edhe gjyqtarët, edhe pushtetarët, por pyetja që mbetet është kjo – kur do të ikë injoranca dhe sëmundja nga drejtimi i këtij vendi? A e ka Reforma në përmbajtje këtë? Por, duhet theksuar ndërkaq se ka një lidhje të brendshmë midis s

No Pic available
  • 2016-11-17

Droga përplas në Kuvend ministrin Tahiri dhe Palokën

Kultivimi i drogës në Shqipëri ka sjellë sërish përplasje në Kuvend mes ministrit të Brendshmë Sajmir Tahiri dhe kreut të grupit parlamentar Edi Paloka. Ky i fundit akuzoi ministrin si të përfshirë në trafik droge dhe duke iu referuar mediave të huaja tha se në Shqipëri fshihen traf

No Pic available
  • 2016-11-03

Një javë nga arratisja e shqiptarëve, sistemi i kamerave jashtë përdorimit

Ka kaluar plot një javë nga arratisja nga burgu i Rebibias në Romë i 3 të shtetasve shqiptarë: – Tesi Basho, i lindur më 9.9.1981 në Shqipëri, me dënim të përjetshëm; -Ilir Pere, lindur më 22.7.1976 në Shqipëri me masë përfundimtare dënimi më vitin 2041; -Mikel Hasanbelli,

No Pic available
  • 2016-10-31

Risitë e ligjit të menaxhimit të integruar të Mbetjeve, a po ndahen dhe riciklohen realisht mbetjet tona?

Importi i mbetjeve për riciklim një domosdoshmëri! Prof. Dr. Kledi Xhaxhiu* Ligji i menaxhimit të integruar mbetjeve në vendin tonë është politizuar në mënyrë të tejskajshme, dhe në këtë mënyrë pakkush është informuar saktë se çfarë përmban ai, cilët janë amendimet e bëra n

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica
  • 2016-10-07

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica

Në pesë vjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ramiz Alia, figurës kyç të tranzicionit demokratik të vendit 25 vjet më parë, nga komunizmi në sistemin pluralist, Zana Haxhimusaj (Alia), rrëfehet në një intervistë për Javanews. Ajo rrëfen Ramizin, si baba e udhëheqës, marrëdhëni

No Pic available
  • 2016-09-23

Ligji për masat e sigurisë, Tahiri: Zbatimi nis tek subjektet që kanë shumë risk

Një ditë pasi kuvendi miratoi ligjin për masat shtesë të sigurisë, ministri i Brendshmë deklaron se së shpejti do të gjejë zbatim dhe “një sistem qëndror që do ketë lidhje edhe me kamerat e rrugës” Fillimisht zbatimi në subjektet që kanë më shumë risk. Nuk do të për