Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Basha: Vendimi i BE në tetor ose nëntor

Austri Ministri i brendshm flet pr heqjen e vizave Ministri i Brendshm Lulzim Basha n takimet q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri, me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian ka marr garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts Kshilli i Ministrave t Brendshm do t ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Marrveshje pr Bashkpunimin Policor Ndrkufitar me Malin e Zi

Ministri i Brendshm Z.Bujar Nishani nnshkroi n Podgoric, Marrveshjen pr Bashkpunimin Policor Ndrkufitar me Malin e Zi. Ministri Nishani, s bashku me delegacionin q e shoqronte, zhvilloi fillimisht nj takim me Ministrin e Brendshm t Malit t Zi, Z.Jusuf Kalamperovi. N kt takim Ministri Nishani njoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Ministrat e Brendshëm të BE, pro heqjes së vizave

Ministri i Brendshm Lulzim Basha, gjat takimeve q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian, ka mar garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts, Kshilli i Ministrave t Brendshm do t marr vendimin mbi propozimin e Komisionit Europia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Strazimiri takon Schnbhm

Zv.ministri i Brendshm Gent Strazimiri, gjat nj takimi me ministrin e Brendshm t Landit t Brandeburgut, Gjermani, Jrg Schnbhm, u shpreh se nj nga objektivat m t rndsishme t ksaj ministrie sht pajisja e qytetarve shqiptar me letrnjoftime elektronike dhe pasaporta biometrike, si dhe vazhdimi i lufts m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.562Z

Basha: Nuk ka pengesa politike. Vizat hiqen brenda këtij viti

Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se nga vendet e BE nuk ka asnj penges pr heqjen e regjimit t vizave me Shqiprin. N nj konferenc t posame pr mediat pas kthimit nga Luksemburgu ku mori pjes n takimin e Ministave t Brendshm dhe t Drejtsis t vendeve t BE, Ministri i Brendshm Basha u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Brenda 2008 regjistri i banesave

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani, i ka krkuar sot prfaqsuesve vendor, q regjistrimi i adresave t prfundoj brenda vitit 2008. Krkesa e ministrit t Brendshm, erdhi gjat nj takimi me prfaqsues t bashkis s Tirans dhe kryetaret e 11 minibashkive n kryeqytet pr krijimin e regjistrit te adresave. N b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama