Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Pezullohet nga detyra punonjsi i policis

Tiran (Start)-Nga ana e Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe Drejtoris Kundr Krimit Ekonomiko-Financiar n Drejtorin e Prgjithshme t Policis s Shtetit ka filluar hetimi n ngarkim t punonjsit t policis, Inspektor Shaqir Hasanaj si dhe ndaj ish punonjsit t policis Tom Camaj, aktualisht taksist. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Ndihma mbërrijnë edhe nga Turqia

Qeveria Turke ka sjell nj sasi t konsiderueshme ndihmash pr zonat e prmbytura n veri t vendit. Fondi i Emergjencave pran Kryeministris s Republiks t Turqis, ka sjell n Tiran nj avion t posam me medikamente, pajisje mjeksore, ushqime, bashk me 5 mjek dhe 5 punonjs t shndetsis. I pranishm n pritjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.620Z

Sërish protesta në Greqinë fqinje

Dhjetra mij mbshtets t Partis Komuniste u mblodhn srish prpara Parlamentit pr t protestuar kundr planit t kursimeve t ndrmarr nga qeveria greke, Bashkimi Europian dhe Fondi Monetar Ndrkombtar. Me parrulla n duar ata i krkonin qeveris t hiqte dor nga masat ekonomike, q sipas tyre do t ulin nivelin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.591Z

Greqia kërkon ndihmë nga Fondi Monetar Ndërkombëtar

Kryeministri grek, Jorgos Papandreu bri t ditur aktivizimin e pakets s ndihms, pra shfrytzimin e nj huaje 45 miliard dollarshe nga Bashkimi Europian dhe Fondi Monetar. Kreu i qeveris tha se tregjet nuk po i japin qeveris kohn e mjaftueshme pr ta kthyer ekonomin n binar. Por n nj koh autoritetet e sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Pone: Ja lehtësitë që kanë emigrantët në aplikimin për pasaporta Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf'

Nj milion pasaporta biometrike parashikohet t prodhohen deri n fund t muajit tetor. Zvendsministri i Brendshm, Ferdinand Poni, n nj intervist pr Televizionin Klan, konfimon se do t dyfishohet kapaciteti prodhues i tyre. Fundjavn e shkuar u prodhuan 22.600 pasaporta biometrike, ndrsa numri i aplikues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Athina debaton për nënshtetësinë e emigrantëve

Nj muaj pas fillimit t zbatimit t ligjit pr dhnien e nnshtetsis fmijve t emigrantve, lideri i opozits greke, Antonis Samaras, i sht rikthyer prsri me tone t larta ksaj shtjeje, duke mos u ndalur thjesht n kritikn e zakonshme ndaj qeveris socialiste. Kreu i Demokracis s Re ka para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.737Z

MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?

M s voni m 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajsin e tij n syt e opinionit ndrkombtar. Gazetarja 53 vjeare Daphne Caruana Galizia u vra me nj vetur bomb. M par ajo kishte mar disa her krcnime me vdekje.  Ajo kishte investiguar lidhur me implikimet e mundshme t familjes s kryeministrit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama